Účasť na tomto jedinečnom „diabolskom“ trojkoncerte potvrdil aj renomovaný český husľový virtuóz Jaroslav Svěcený, ktorý patrí medzi významné osobnosti českej hudobnej scény.
Neobvyklá hudobná kombinácia folklóru, popu a etno hudby odštartuje už 9. decembra 2016 o 19:00 hod. v Košiciach /ŠH Angels/, 11. decembra 2016 o 19:00 hod. v Bratislave /Aegon Aréna /NTC/, 8. januára 2017 o 18:00 hod. v Nových Zámkoch /ŠH Milenium/ a 13. marca 2017 o 19:00 hod. v Prahe /LUCERNA-Veľká sála/. Dĺžka podujatia je 90 minút.
O interprétoch „diabolskej tour“
Orchester Cigánski Diabli – je jedinečným zoskupením hudobníkov, ktorý je odbornou verejnosťou považovaný za jeden z najlepších v kategórii Etno a World Music na svete. Cigánski Diabli prinášajú originálne diela, odvážne aranžmány, neobvyklé hudobné kombinácie a nový image. Tradíciu obohatili svojimi sólovými hudobnými projektami a spoluprácou s viacerými symfonickými orchestrami, kde majstrovsky spájajú folklórnu muziku s ostatnými hudobnými žánrami (jazz, etno, flamenco) a doplnili ich výnimočnou virtuozitou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou umeleckého prejavu Cigánskych Diablov. Orchester spolupracuje s mnohými poprednými symfonickými orchestrami, dirigentami, spevákmi a inštrumentalistami rozličných hudobných žánrov – Gipsy Kings, Paul Gulda & Viedenské sláčikové kvarteto, Komorná Filharmónia Bremen, Moravská Filharmónia Olomouc, Filharmónia B.Martinu Zlín, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu Bratislava a mnoho iných.
Cigánski Diabli v číslach: Cigánski Diabli získali za svoje nahrávky 3 zlaté a 2 platinové ocenenia a v roku 2 000 im bola udelená cena Grammy za Najlepší orchester, Najlepší album a Najlepší interpret. Koncertovali na 5 kontinentoch, v 35 štátoch sveta a takmer v celej Európe. V roku 2014 im udelila svetová komisia v Soule svetové ocenenie „World Masters Committee za rok 2014.
Katarína Knechtová – začala svoju hudobnú kariéru v roku 1996 ako 15-ročná, a to s kapelou IMT Smile. O rok neskôr sa stala spoluzakladateľkou skupiny PEHA, kde pôsobila 12 rokov. Počas tohto pôsobenia zložila mnoho hitov, ako napr. Za Tebou, Spomaľ, Muoj Bože. V roku 2008 sa vydala na sólovú kariéru a vyšiel jej prvý sólový album Zodiak, na ktorom spolupracovala s britským producentom. Z albumu sa predalo 15 000 kusov. V roku 2011 uzrel svetlo hudobného sveta druhý sólový album „Tajomstvá” v produkcii Christiana Eignera (bubeník a producent skupiny Depeche Mode). V roku 2015 už tretí sólový album „Prežijú len milenci”, z ktorého singel NAVEKY sa po dobu dvoch mesiacov stal najhranejšou domácou skladbou. Počas svojej kariéry absolvovala mnoho sólových tour, v spojení napríklad s Davidom Kollerom, Chinaski, Anetou Langerovou, Olympicom, Cigánskymi Diablami. Absolvovala mnohopočetné vystúpenia v Anglicku, Irsku, Poľsku, Číne, Belgicku, USA. Bola i predskokankou svetovým kapelám ako Depeche Mode, Garbage, Cranberries. Je držiteľkou mnohých cien (Aurel, Oto, Slávik, cena nadácie Tatrabanky).
Jaroslav Svěcený – významný husľový virtuóz, uznávaný znalec histórie a stavby huslí. V roku 2008 bol vymenovaný za medzinárodného súdneho znalca v odbore sláčikové hudobné nástroje. Viac ako 20 rokov spolupracuje s interpretmi rôznych žánrov na spoločných projektoch. Jedným z najvýraznejších počinov v tejto oblasti je projekt Vivaldianno s rockovým hudobníkom Michalom Dvořákom (zo skupiny Lucie). Je spoluzakladateľom dnes už prestížnych českých festivalov – Sláčikové sviatky hudby. Na festivale Pražská Jeseň 2006 predviedol Svěcený vo Dvořákovej sieni Rudolfina so svetovým symfonickým orchestrom BBC Philharmonic 2. husľový koncert Bohuslava Martinú. Vo februári 2013 premiéroval v New Yorku svoju skladbu „Strings for NYC“, ktorú venoval občanom NY, za čo získal ďakovný list newyorského starostu Michaela Bloomberga. Dlhodobá charitatívna činnosť je neoddeliteľnou súčasťou jeho umeleckej práce.
Jaroslav Svěcený vo svete: Jeho početné koncertné tour‘s a festivalové vystúpenia obsahujú USA, Kanadu, Mexiko, Rusko, Brazíliu, celú Európu, Turecko, Izrael, Egypt, Alžír, Líbyu, Maroko, Kuvajt, Jordánsko, Saudskú Arábiu, Spojené arabské emiráty, Sýriu, Libanon, Indiu, Filipíny, Pákistán, Indonéziu, Thajsko atď. Jaroslav Svěcený doteraz nahral 44 CD s dielami svetových a českých autorov, za ktoré získal veľa zlatých či platinových platní.
100-členný cigánsky symfonický orchester – je celosvetovo preslávené hudobné zoskupenie, ktoré pôsobí v podobe klasického symfonického orchestra, čím sa stalo vo svete unikátnou hudobnou formáciou. Činnosť Budapeštianskeho cigánskeho symfonického orchestra a Sto cigánskych huslí, ktorou zachovávajú tradície, je bezkonkurenčne celosvetovou neoceniteľnou hodnotou. Okrem klasických skladieb hrajú aj tradičnú maďarskú cigánsku hudbu, maďarské melódie a maďarské ľudové piesne.
Cigánsky symfonický orchester v číslach: Toto zoskupenie oslávilo svoje 30. výročie vo veľkej sále hudobnej akadémie Ferenca Liszta dňa 6. júna 2015. Na spoločnom vystúpení si s nimi zahrali hostia z orchestra Cigánski Diabli zo Slovenska, huslista a držiteľ juniorskej husľovej ceny Ernő Kállai a ich hlavná sólistka, držiteľka Kossuthovej ceny – Margit Bangó. Od svojho založenia odohral orchester viac ako 1000 koncertov a vystupoval v kultúrnych domoch tých najmenších spoločenstiev v krajine až po veľké a slávne koncertné sály po celom svete. Orchester má v súčasnosti 138 členov. V roku 2000 získali cenu maďarského dedičstva a v tom istom roku boli zapísaní do Guinessovej knihy rekordov. Počas svojej existencie vydal cigánsky symfonický orchester 21 CD nosičov, 5 DVD nosičov, z ktorých 8 a 14 sú platinové a zlaté platne. Od 18. marca nesie cigánsky symfonický orchester čestný titul HUNGARICUM.
Pripravila agentura 13.s.r.o.
http://diabolskydobrevianoce.sk,
https://www.facebook.com/gypsydevils/?fref=ts
www.facebook.com/diabolskydobrevianoce,
Lístky sú dostupné na www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22731 a na www.ticketpro.cz/jnp/hudba/folklor-etno-world-music/1975696-dabelsky-dobre-vanoce-ciganski-diabli-.html.