Dizajnérske nebo: Najnovší Apple store umiestnili do newyorskej banky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
apple store

Apple v sobotu otvoril nový kamenný obchod v manhattanskej štvrti Upper East Side v priestoroch bývalej banky. Nachádzajú sa v ňom unikátne dizajnové elementy vrátane bankového trezora pre VIP.

Novým „prírastkom“ do siete predajných miest spoločnosti Apple sa počas víkendu s definitívnou platnosťou stala predajňa, ktorá svoje miesto našla nielen na lukratívnom, ale aj historicky veľmi zaujímavom mieste. Tentoraz si totiž „spoločnosť nahryznutého jablka“ za svoj „domov“ vybrala takmer storočnú budovu niekdajšej banky na rohu East 74th Street a Madison Avenue. Keď sa človek na budovu díva zvonku, akoby sa pozeral skôr na luxusný butik, než na obchod s elektronikou.

Apple Store Embracing The Old
SITA/AP

Interiér najnovšej predajne je, čo sa dizajnu týka, vyriešený vskutku zaujímavo. Prvkom hodným pozornosti je napríklad to, že na jednej zo stien predajne sa nachádza vitrína, v ktorej sú umiestnené drevené „hlavy“ s rôznymi variantmi už ikonických slúchadiel Beats. Ide o prvú takúto stenu svojho druhu v Apple store. Nielenže toto dizajnérske riešenie dobre vyzerá, ono má aj praktický rozmer. Všetky slúchadlá sú totiž pripojené k iPhonom a zákazníci si ich môžu vyskúšať.

appleinsider.com1

Ďalším zaujímavým detailom, odkazujúci na históriu budovy, je stena s obalmi na telefóny. Tie sú vystavené na pohyblivých zásuvkách, ktoré pripomínajú bezpečnostné schránky, pričom na každej je spredu jeden exemplár obalov, ktoré sa ukrývajú v zásuvke, vystavený. Za milý vtip možno považovať to, že vystavený obal sa nachádza priamo na drevenom výčnelku slúžiacom ako rúčka.

appleinsider.com2

Dole, na spodku budovy, zostal starý bankový trezor zachovaný, pričom sa zmenil zvnútra – nachádzajú sa v ňom VIP priestory s gaučmi, veľkou televíznou obrazovkou, laptopmi a iPhonmi, vyobrazenými po celej dĺžke steny. Apple práve v týchto priestoroch údajne plánuje uskutočňovať stretnutia, pri ktorých si budú môcť hostia vyskúšať produkty z radu Apple Watch Edition.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať