DKV je pripravené na zavedenie Ecotaxe vo Francúzsku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Foto: DKV

BRATISLAVA 20. augusta (WBN/PR) – Od roku 2013 budú majitelia úžitkových vozidiel s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony platiť na francúzskych štátnych a okresných cestách ekologickú daň. „Okrem mýta sa jedná o ďalšiu formu poplatku za používanie ciest. Jej zavedenie bude znamenať nárast priamych nákladov dopravcov, čo môže mať v prípade, ak sa ju prevádzkovateľom nákladných áut nepodarí včas premietnuť do ceny, nepríjemné dôsledky,“ hovorí Ondřej Pavlík, riaditeľ českej a slovenskej pobočky DKV Euro Service. Spoločnosť DKV, ktorá je popredným poskytovateľom služieb pre dopravcov, podpísala v apríli vo veľkom predstihu pred zavedením poplatku zmluvu so spoločnosťou Ecomouv‘, vďaka čomu môže ponúknuť svojim zákazníkom rezerváciu elektronickej palubnej jednotky už dnes.

Nový DKV Box je kompatibilný s existujúcim francúzskym mýtnym systémom TIS PL a zjednoduší automatické platby za využívanie všetkých spoplatnených ciest vo Francúzsku. Všetky cestné poplatky budú zaznamenávané štandardizovaným spôsobom a následne fakturované. Zákazníkom prinesie nielen výhodu jednoduchého platenia, ale v rámci programu Post Pay aj atraktívne zľavy vo výške 13 % na TIS PL a až 10 % na Ecotaxe. Prehľad a na mieru šitú analýzu transakcií umožní užívateľom DKV Boxu on-line analytický nástroj pre efektívne riadenie vozového parku a úsporu nákladov DKV eReporting. Montáž DKV Boxu je rýchla a jednoduchá.

Spoločnosť DKV Euro Service bola medzi prvými, ktorá svojimi zákazníkom ponúkla elektronickú palubnú jednotku (OBU – On Board Unit) pre viac krajín. Na jar 2010 ju zaviedla pre Francúzsko a Španielsko, kde je DKV Box celoštátne akceptovaný mýtnymi systémami Viá T (Španielsko) a TIS PL (Francúzsko). V minulom roku jej použitie rozšírila aj na úhradu poplatkov za prejazd tunelom Liefkenshoek, ktorý je súčasťou obchvatu R2 okolo Antverp. DKV Box je možné navyše používať k plateniu mýta a poplatkov na francúzskych mostoch Pont de Normandie a Pont de Tancarville, alebo v tuneli Warnow v Nemecku a na množstve strážených parkovísk vo Francúzsku a Španielsku. V budúcnosti bude možné využívať DKV Box aj v ďalších krajinách.

Problematiku spoplatnenia komunikácií rieši v súčasnej dobe množstvo európskych štátov. V krajinách, kde táto povinnosť neexistuje sa rýchlo zavádza, tam kde už zavedená je, dochádza k zvyšovaniu sadzieb alebo k rozširovaniu o ďalšie spoplatnené úseky. V Nemecku napríklad budú od augusta platiť kamióny mýto okrem diaľnic aj na 1135 kilometroch štvorprúdových ciest. Slovensko od júla spoplatnilo 25 nových úsekov. V Českej republike sa rozšírenie výberu mýta na viac než 1000 km ciest 1. triedy plánuje od roku 2016,“ konštatuje Ondřej Pavlík.

Hlavné výhody registrácie mýta u DKV Euro Service

• jednoduché a výhodné používanie európskych mýtnych systémov (viac než 20 krajín, jedno vyúčtovanie)

• maximálne cenové výhody pri talianskom mýte vďaka Consorzio DKV EURO Service

• atraktívne zľavy pri mnohých iných systémoch, napr. TIS PL vo Francúzsku

• rýchla a bezhotovostná úhrada poplatkov za používanie diaľnic, tunelov, mostov a trajektov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie DKV Euro Service