Do Popradu príde Mikuláš za 16-tisíc eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
čert
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

POPRAD 5. decembra (WEBNOVINY) – Do Popradu dnes príde Mikuláš, ktorý rozsvieti vianočnú výzdobu mesta. Súčasťou programu bude aj pyromuzikálny ohňostroj.

Pôjde pravdepodobne o jedného z najdrahších príchodov Mikuláša na Slovensku.

Mesto Poprad len na túto jednu akciu v rámci „Popradských Vianoc“ vyčlenilo v rozpočte 16 275 eur. V tom nie sú zahrnuté náklady na vianočné osvetlenie.

V budúcich rokoch by mala byť táto suma nižšia, keďže mesto neplánuje na podujatie zabezpečovať premietanie na veľkoplošnú LED obrazovku. Takto chce mesto ušetriť vyše 4 000 eur. Náklady na Príchod Mikuláša v Poprade presiahnu viac ako polovicu rozpočtu na všetky kultúrne podujatia počas Vianoc v Poprade. Podľa vedúcej oddelenia kultúry Mestského úradu v Poprade Zuzany Švantnerovej, „mesto Poprad vyčlenilo na tohtoročné vianočné podujatia vrátane osláv príchodu Mikuláša 26 000 eur.“

Betlehem, Nedvědovci i SĽUK

Okrem Mikuláša pripravilo mesto pre svojich obyvateľov a návštevníkov počas Popradských Vianoc aj štyri adventné vežové koncerty, živý betlehem, koncert bratov Nedvědovcov, vystúpenie SĽUK-u, vianočný koncert cirkevných spevokolov, ale aj vianočný jarmok či ďalšie menšie podujatia. Viaceré z podujatí Popradských Vianoc sa uskutočnia v Dome kultúry a budú platené.
Dni majstrov ÚĽUV 2011
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

V programovej ponuke Popradských Vianoc je 24 podujatí, ktoré sa uskutočnia od 27. novembra do 8. januára.

Tento rok chýba v programovej ponuke Popradských Vianoc spoločné vítanie Nového roka na Námestí sv. Egídia spojené s ohňostrojom.

Pre porovnanie, počtom obyvateľov i rozpočtom približne rovnako veľké mesto Trenčín pripravilo v predvianočnom a vianočnom období seriál podujatí pod názvom „Čaro Vianoc pod hradom“. V programe je viac ako 40 podujatí. Podľa hovorcu mesta Trenčín Richarda Nemca náklady na podujatia v rámci seriálu „Čaro Vianoc pod hradom“ predstavujú 11 000 eur, z toho 2 800 eur získalo mesto od sponzorov.

„Čaro Vianoc pod hradom“

Súčasťou predvianočného programu v meste je aj trojtýždňový Vianočný jarmok, ktorý sa začal už 3. decembra a potrvá až do 23. decembra. Okrem tohto jarmoku Trenčín pripravuje na 11. a 18. decembra aj Zimný umelecký jarmok. Tradičný vianočný jarmok v Poprade sa bude konať len jeden deň.

V Trenčíne sa budú podujatia v rámci seriálu „Čaro Vianoc pod hradom“ konať prakticky každý deň. V Poprade po dnešnom Príchode Mikuláša bude najbližšie podujatie v rámci Popradských Vianoc až v sobotu 10. decembra, a to Tradičný vianočný jarmok.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať