Dolnokubínčania môžu v MAD prestupovať na jeden lístok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Historické autobusy vyjdú do ulíc mesta
Autentické historické autobusy Karosa ŠM 11 sa v sobotu (2. apríla 2011) vydali na trasu po meste pri príležitosti 40. výročia „červených“ expresných autobusových liniek. Expresné autobusové linky tvorili významný prvok v hromadnej doprave Bratislavy a umožnili rýchlejšie spojenie. Bratislava, 2. apríl 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

DOLNÝ KUBÍN 17. mája (WEBNOVINY) – Dolnokubínčania ale i turisti využívajúci tunajšiu mestskú autobusovú dopravu (MAD) už môžu prestupovať za cenu jedného lístka. Prestupný lístok je však možné kúpiť len cez čipovú kartu priamo v autobuse a prestúpiť do druhého autobusu je potrebné najneskôr 20 minút po vydaní lístka v prvom vozidle. Na jeden prestupný lístok sa dá prestúpiť len raz. Cestujúci pri prestupovaní do druhého autobusu musia aj v ňom opäť priložiť čipovú kartu k čítaciemu zariadeniu, ktoré im automaticky bez odpočítania kreditu vydá cestovný lístok s nápisom „zdarma prestup“. Pri prípadnej kontrole cestujúci predkladá k nahliadnutiu obidva cestovné lístky.

Mesto rozšírilo aj zoznam zastávok MAD o dve nové v obchodnej zóne na ulici Aleja Slobody. Nové zastávky vytvorili, aby obchody v tejto časti Dolného Kubína boli dostupné aj pre ľudí bez áut. Mesto upozorňuje, že po zaradení dvoch nových zastávok do autobusových spojov museli upraviť aj príslušné cestovné poriadky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať