Domáce mužstvo podľahlo po nájazdoch Švajčiarom, menovcovi českého premiéra vlialo energiu do žíl narodenie dcéry

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MS v hokeji 2024: Švajčiarsko - Česko
Dominik Kubalík z Česka (vľavo) v súboji s Dariom Simionom zo Švajčiarska počas zápasu základnej A-skupiny na MS v hokeji 2024. Praha (O2 Arena), 13. máj 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Humorne by sa dalo povedať, že po pondelňajšom zápase hokejových majstrovstiev sveta medzi Švajčiarskom a Českom budú mať niektorí českí fanúšikovia opäť o čosi menej radi priezvisko Fiala. Predovšetkým tí euroskeptickejšie naladení.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Českí hokejisti v pondelok večer prehrali v dueli pražskej A-skupiny MS so Švajčiarmi 1:2 po samostatných nájazdoch, pričom pri všetkom podstatnom z pohľadu víťazstva „Helvétov“ bol menovec súčasného českého premiéra Petra Fialu – Kevin.

Hráč s českými koreňmi pôsobiaci v tíme zámorskej NHL Los Angeles Kings v 14. minúte v presilovke otvoril skóre duelu a v nájazdovej lotérii ako jeden z dvoch Švajčiarov premenil svoj pokus.

>>> Slovensko na MS v hokeji 2024

Fiala odohral až v pondelok prvý zápas na šampionáte. Do dejiska priletel deň po tom, ako jeho manželka Jessica porodila dcéru Maisie-Mae. Zápas proti tímu organizátorskej krajiny, odkiaľ pochádzajú jeho rodičia, si viditeľne užíval.

„Možno vo mne bolo trochu novej otcovskej energie. V prvom rade sa chcem poďakovať mojej manželke, že ma nechala ísť. Veľmi ma podporovala a chcela, aby som hral. Som jej za to veľmi vďačný,“ povedal 27-ročný rodák zo švajčiarskeho St. Gallenu podľa oficiálneho webu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Petr Fiala
Firmy a inštitúcie IIHF Medzinárodná hokejová federácia