Dukla Trenčín rozhodla o víťazstve už v I. tretine

Bez názvu
Radosť mužstva Dukla Trenčín Foto: Ilustračné foto SITA

TRENČÍN 3. novembra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – vložený zápas 22. kola základnej časti:

Dukla Trenčín – HK Orange 20 5:3 (4:1, 0:0, 1:2)

Góly: 1. Tybor (Jánoš), 11. Tybor (Bolf, T. Melichárek), 14. O. Ďuriš (M. Filo, Gašparovič), 16. R. Tvrdoň (Ölvecký), 41. Ölvecký (R. Tvrdoň, T. Melichárek) – 3. Kalináč (Čerešňák), 46. Andrej Šťastný (Vandas, Preisinger), 53. Imrich (Andrej Šťastný)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Lokšík – Šefčík, Výleta, 1060 divákov

Trenčín: V. Kováč (32. T. Hiadlovský) – Sekeráš, M. Hruška, Martin Chovan, Bolf, Turoň, S. Tomko, od 21. Trefný, E. Bednár – Pardavý, Ölvecký, R. Tvrdoň – Tybor, Jánoš, T. Melichárek – Gašparovič, O. Ďuriš, M. Filo – L. Ružička, P. Kopecký, Koložváry

HK Orange 20: T. Pék – L. Kozák, Čerešňák, Imrich, Ľ. Malina, Trška, Staňo – Sobota, Preisinger, Šišovský – Andrej Šťastný, Vandas, Murček – T. Hrnka, Petro, Takáč – Matoušek, Šimčák, Kalináč

Dvadsiatkári sa pustili do súboja odvážne, a hoci už v 28. sekunde inkasovali po Tyborovej strele spomedzi kruhov, nedeprimovalo ich to. Už v 3. min Kalináč pohotovo vyrovnal. V druhej polovici úvodnej tretiny však Trenčania trikrát potrestali slabšie chvíle súperovej defenzívy. Najskôr Tybor z uhla využil presilovku, potom tvrdou strelou „zavesil“ Ďuriš a na 4:1 zvýšil zblízka Tvrdoň. Tréneri dvadsiatky si v 16. min vzali oddychový čas a mladíci svoju hru upokojili. Keďže aj domáci poľavili, prostredná časť zápasu bola vlažná, pričom Trenčín nezužitkoval ani poldruhaminútovú presilovku o dvoch hráčov. Aj tretiu tretinu otvorili domáci bleskovým gólom, tentoraz v 27. sekunde po Ölveckého individuálnej akcii, ale potom sa opäť dostali výraznejšie k slovu mladíci. Hrnka napálil do žŕdky a v 46. min hostia ukázali súperovi, ako sa využívajú presilovky piatich proti trom, keď peknú kombináciu zakončil Andrej Šťastný. Hra nabrala na dynamike, pretože HK Orange pridal na dôraze i nasadení a Imrich gólom v 53. min ešte zápas zdramatizoval. Dukla však už „povinné“ víťazstvo napokon nepustila z rúk.

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Mali sme solídny vstup do zápasu, ale jeho záver sme si zbytočne skomplikovali a dohrávali sme ho nervózni. Získali sme však povinné tri body, ktoré sa rátajú do tabuľky a sú dôležité.“

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Predstavovali sme si tento zápas inak. Stále čakáme na naše prvé víťazstvo a myslím si, že k nemu už spejeme. Snažili sme sa hrať tvrdo, dohrávať súboje. Chlapci vložili do hry srdce i nadšenie. Už na začiatku zápasu sme však po školáckych chybách dostali rozhodujúce góly. Ku cti nám však slúži, že sme bojovali až do konca a výsledok sme aspoň prikrášlili. Čaká nás medzinárodná previerka, ktorá bude pre nás dôležitá a ukážem nám, kde ešte máme slabiny.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po stredajšom vloženom zápase 22. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 24 17 2 2 3 86:36 57
2. HC 05 Banská Bystrica 23 15 3 2 3 81:45 53
3. HK Poprad 23 12 2 2 7 71:44 42
4. HK mesta Zvolen 23 10 2 4 7 68:52 38
5. HC Slovan Bratislava 23 10 2 2 9 63:53 36
6. Dukla Trenčín 24 10 2 2 10 58:72 36
7. MHC Mountfield Martin 24 9 1 4 10 66:84 33
8. MsHK DOXXbet Žilina 24 9 2 0 13 60:72 31