Dvonč je so svojou prácou spokojný, má už nové pracovné ponuky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jozef Dvonč
Primátor mesta Nitra Jozef Dvonč. Foto: SITA/Robert Tappert

NITRA 17. novembra (WebNoviny.sk) – Odchádzajúci primátor Nitry Jozef Dvonč je so svojím 12-ročným pôsobením na čele mesta spokojný. Ako povedal, má dobrý pocit, pretože sa urobilo veľa dobrého. „Keď si niekto pozrie každoročný sumár aktivít a vecí, ktoré sa urobili – aj veľké, dá sa povedať, že koncepčné – tak ja som maximálne spokojný, nemám žiadnu výčitku. Obetoval som všetko tomu, aby toto mesto napredovalo,“ zhodnotil sa Dvonč.

Podotkol, že 12 rokov pracovali čelní predstavitelia mesta v takmer nezmenenom zložení – bol tu ten istý primátor, zväčša aj poslanci, vedúci odborov a 11 rokov aj prednosta radnice. Teraz prichádza razantná zmena. Ako odchádzajúceho primátora Dvonča mrzí hlavne strata pozície v Združení miest a obcí Slovenska a vo Výbore regiónov EÚ, kde mal podľa svojich slov už vybudované dobré kontakty. Zároveň však dodal, že je „absolútne vyrovnaný s tým, čo sa stalo.“

Ponúk na ďalšie pôsobenie má už niekoľko, konkretizovať ich nechcel. „Momentálne mám dôchodkový vek, som poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja, predseda správnej rady na univerzite a ďalej uvidím,“ povedal a doplnil, že ak bude nový primátor Marek Hattas niečo potrebovať, môže sa naňho s dôverou obrátiť. „Určite ho nepodrazím,“ skonštatoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef DvončMarek Hattas