Dvorský si musí na NHL počkať, poslali ho na farmu. Koch sa v príprave zviditeľnil tromi asistenciami

NHL Draft, Dalibor Dvorský
Slovenský útočník Dalibor Dvorský si oblieka dres tímu St. Louis Blues, ktorý ho draftoval v prvom kole z 10. miesta. Nashville, 28 jún 2023. Foto: Archívne, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Pre slovenského hokejistu Dalibora Dvorského je ešte priskoro, aby začal sezónu v NHL. Talentovaného mladíka vyradili z predsezónneho kempu St. Louis Blues a spoločne s ďalšími 13 hráčmi poslali na farmu do nižšej zámorskej súťaže AHL v Springfielde. Informoval o tom oficiálny web „bluesmanov“.

V tréningových kempoch tímov NHL skončili už šiesti Slováci. Pred Dvorským to boli jeho spoluhráč zo St. Louis Juraj Pekarčík, ďalej Jozef Viliam Kmec (Vegas), Martin Mišiak (Chicago), Samuel Kňažko (Columbus) a Filip Mešár (Montreal).

Nepresvedčil

Viacerí zámorskí experti predpovedali Dvorskému, že v prípade úspešného prípravného kempu by sa mohol dostať do počiatočnej zostavy St. Louis pre sezónu 2024/2025. Nestalo sa tak.

Desiatka vlaňajšieho draftu mala dobrú východiskovú pozíciu pred kempom, ale v ňom 19-ročný center nepresvedčil vedenie Blues.

Dvorský v troch prípravných zápasoch nezískal ani jeden bod a to hral väčšinou v pozícii prvého centra s hráčmi ako Brandon Saad či Jake Neighbours. Na konte mal iba tri mínusové body a jedno vylúčenie.

Skvelý zápas

Veľmi úspešný úvodný prípravný zápas má za sebou Patrik Koch. Dvadsaťsedemročný obranca tromi asistenciami pomohol Utahu k triumfu na ľade Colorada 6:3 (1:1, 3:1, 2:1). Koch si počas takmer 19 minút na ľade pripísal aj tri strely na bránku, štyri bodyčeky, jednu zblokovanú strelu, dve trestné minúty a až štyri plusové body.

Podľa hodnotenia GameScore bol najplatnejší hráč nováčika NHL spoločne s útočníkom Dylanom Guenbtherom. Ten strelil dva góly a pridal k nim aj asistenciu.

Slovenský útočník Miloš Kelemen do zápasu v Denveri nezasiahol.