Exminister Johnson prirovnal ženy v burkách k poštovým schránkam, jeho článok vyvolal tvrdú kritiku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Boris Johnson
Bývalý britský minister zahraničných vecí a kandidát na post šéfa Konzervatívnej strany Boris Johnson. Foto: archívne, Simon Dawson/AP

LONDÝN 7. augusta (WebNoviny.sk) — Predseda britskej vládnej Konzervatívnej strany vyzval bývalého ministra zahraničia Borisa Johnsona, aby sa ospravedlnil za novinový článok, v ktorom napísal, že ženy v burkách vyzerajú ako „poštové schránky“ a bankoví lupiči.

Johnson, ktorý v júli rezignoval na svoju funkciu v súvislosti so sporom okolo brexitu, sa takto vyjadril v článku pre Daily Telegraph zverejnenom v pondelok. Exminister uviedol, že je proti zákazu buriek, dodal však, že je „absolútne smiešne, aby si ľudia vybrali chodiť okolo ako poštové schránky“.

Jeho článok vyvolal kritiku moslimských skupín aj politických kolegov. Minister pre Blízky východ Alistair Burt skritizoval Johnson za vyjadrenia, ktoré podľa jeho názoru „môžu mnohých ľudí uraziť“. Predseda Konzervatívnej strany Brandon Lewis v tweete súhlasil z Burtom a vyzval Johnsona, aby sa ospravedlnil.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris Johnson