Fantastický Jozef Metelka je tretíkrát v kariére majstrom sveta v časovke

Jozef Metelka
Jozef Metelka sa už tretíkrát v kariére stal majstrom sveta v časovke jednotlivcov v paracyklistike. Foto: www.facebook.com.

Slovenský reprezentant Jozef Metelka sa už tretíkrát v kariére stal majstrom sveta v časovke jednotlivcov v paracyklistike.

Tridsaťtriročný rodák z Piešťan, ktorý má na svojom konte tri medaily za paralympiády v Riu de Janeiro 2016 (2 – 1 – 0), triumfoval v piatok v holandskom Emmene v kategórii MC4. V rovnakej súťaži obsadil Patrik Kuril deviatu priečku.

Jozef Metelka má okrem troch zlatých v časovke na ceste ďalších šesť titulov svetového šampióna v dráhovej cyklistike. Na MS v Emmene tandemisti Juraj Práger s pilotom Jánom Gallikom obsadili vo svojej kategórii 17. miesto. Ondrej Strečko v kategórii MC5 skončil na 8. priečke.