Ferenčák chce opätovne obhájiť post primátora Kežmarku, má nápady a záleží mu na meste (video)

Ján Ferenčák
Primátor Kežmarku Ján Ferenčák. Reprofoto: www.facebook.com

Primátor Kežmarku Ján Ferenčák (HLAS – sociálna demokracia) sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách pokúsi obhájiť svoj post. Kandidovať bude po tretíkrát, primátorom mesta je od roku 2014.

Ferenčák, ktorý je zároveň poslancom Národnej rady SR, to oznámil prostredníctvom krátkeho videa na sociálnej sieti.

„Záleží mi na našom meste a záleží mi na ľuďoch, ktorí tu žijú a pracujú. Máme rozbehnutých množstvo dobrých projektov, ktoré by som rád dokončil. Zároveň veľa dobrých nápadov, ktorých realizácia ešte viac pomôže rozvoju nášho mesta a regiónu,“ uviedol vo videu ako jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol opätovne uchádzať o dôveru Kežmarčanov vo voľbách. V posledných v roku 2018 ho podporilo 3 888 voličov, čo predstavovalo 82,2 percenta odovzdaných platných hlasov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Okrem Ferenčáka ešte koncom júla oznámil kandidatúru na primátora učiteľ nemeckého jazyka Tomáš Šimoňák. Rodený Kežmarčan je od roku 2020 predsedom klubu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) v Kežmarku, za ktoré aj kandiduje.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil 8. júna voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov a určil deň konania volieb na sobotu 29. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Ferenčák