Fico sa konečne vysťahuje z bytu, reaguje opozícia na odsúdenie Bašternáka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico, komplex Bonaparte
Zľava: Predseda strany Smer-SD Robert Fico a bytový komplex Bonaparte, ktorý súvisí s odsúdeným podnikateľom Bašternákom. Foto: SITA - koláž WBN

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) – Definitívne odsúdenie podnikateľa Ladislava Bašternáka vníma líder OĽaNO Igor Matovič ako zadosťučinenie a „svetielko nádeje“, že spravodlivosť dopadne aj na ďalších ľudí, ktorí za vlád Roberta Fica roky beztrestne a za krytia mocných pľundrovali Slovensko.

Výsledok spoločenského tlaku

„Je navyše úsmevné, že Robert Fico sa konečne bude musieť z Bašternákovho bytu vysťahovať, lebo už nepatrí jeho priateľovi Lackovi, ale nám všetkým. Avšak vzhľadom na informácie, že tento byt v skutočnosti vlastnil samotný Robert Fico a na Bašternáka bol písaný len formálne, dnes súd vlastne znárodnil Ficov a nie Bašternákov majetok,“ uviedol vo vyhlásení Matovič.

Podľa predsedníčky poslaneckého klubu OĽaNO Veroniky Remišovej je odsúdenie Bašternáka výsledkom spoločenského tlaku. „V prospech štátu však prepadne len jediný byt, v ktorom býva Robert Fico, keďže veľkú časť majetku už medzičasom Ladislav Bašternák stihol prepísať na manželku. Mimochodom nečudovala by som sa, keby teraz Robert Fico Bašternákov byt za výhodnú cenu kúpil,“ uviedla Remišová.

Štvrtkové rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave v súvislosti s Bašternákom privítala aj strana SaS. „Prepadnutie Bašternákovho majetku v prospech štátu je vzhľadom na jeho podvodné aktivity oprávnené,“ uvádza sa vo vyhlásení liberálov.

Súd verdikt doplnil

Zároveň očakávajú, že keď orgány činné v trestnom konaní dokončia aj ostatné trestné oznámenia, ktoré už polícia aktívne vyšetruje, odsúdený Bašternák aj spolu s ďalšími spolupáchateľmi strávi ďalšie roky vo väznici.

Podnikateľ Ladislav Bašternák pôjde do väzenia, zároveň mu prepadne aj majetok. Odvolací Krajský súd v Bratislave vo štvrtok totiž zrušil verdikt Okresného súdu Bratislava II. Ten odsúdil v kauze neoprávnených odpočtov DPH v novembri minulého roku podnikateľa na päť rokov nepodmienečne. Trest si mal odsedieť vo väzení s najnižším stupňom stráženia.

Na rovnaký čas mal tiež zákaz podnikať. Verdikt, ktorý vo štvrtok nad obžalovaným vyniesol krajský súd, je rovnaký, avšak doplnený o prepadnutie majetku. Tým odvolací súd vyhovel odvolaniu prokurátora, ktorý namietal absenciu prepadnutia majetku v pôvodnom rozsudku. Verdikt krajského súdu je právoplatný.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ladislav Bašternák
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti