Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SÚDY: Pojednávanie so strelcom na premiéra SR
Príslušníci Zväzu väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) pred pojednávaním na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku s Jurajom Cintulom, ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchanej v štádiu pokusu v prípade útoku na premiéra Roberta Fica. Prokurátor žiada pre obvineného útekovú a preventívnu väzbu. Pezinok, 18. máj 2024. Foto: SITA.
Tento článok pre vás načítala AI.

Juraj Cintula, obvinený z atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD), putuje do väzby. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu sa stotožnil s návrhom prokurátorky.

Ako informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková, dôvodom väzby je obava z úteku i z pokračovania v trestnej činnosti. Ide teda o preventívnu a útekovú väzbu.

Sudca pre prípravné konanie neprijal písomný sľub obvineného a návrh na dohľad probačného a mediačného úradníka zamietol,“ uviedla ďalej. Dodala, že rozhodnutie nie je právoplatné, keďže obvinený si ponechal zákonom stanovenú lehotu na vyjadrenie, či podá sťažnosť, o ktorej by mal rozhodovať Najvyšší súd SR.

Incident sa stal v stredu 15. mája po výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, keď Juraj Cintula na Fica päťkrát vystrelil. Premiér následne absolvoval päťhodinovú operáciu v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici a je vo vážnom stave. Útočníka na mieste zadržali, prokuratúra pre neho požadovala väzobné stíhanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj CintulaRobert Fico
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRSMER-SDŠpecializovaný trestný súd SR