Ficova vláda zatajovala dôležitý list od Európskej komisie. Koalíciu odhalila samotná europoslankyňa Beňová

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Monika Beňová
Europoslankyňa Monika Beňová. Foto: archívne, SITA/Marián Peiger.
Tento článok pre vás načítala AI.

Vláda Roberta Fica (Smer-SD) zatajovala dôležitý list od Európskej komisie. Tvrdí to opozičná poslankyňa Veronika Remišová (hnutie Slovensko). Poukazuje na to, že Európska komisia Slovensku pred dvoma týždňami poslala dôležitý list, v ktorom nás varovala pred nebezpečnou novelou Trestného zákona a zároveň žiadala od vlády viaceré vysvetlenia v súvislosti s touto novelou.

Koalíciu odhalila aj Beňová

„Bolo zvláštne, že nám niekoľko týždňov jednotliví ministri tvrdili, že listy z Európskej komisie neprišli, nevideli ich, nevedia o ich existencii. Nejde pritom o hocijaké lístočky od frajerky, ale o kľúčovú komunikáciu, od ktorej závisia miliardové straty pre našu krajinu,” povedala Remišová. Vrchol absurdity podľa nej je, že vládnu koalíciu nakoniec odhalila ich vlastná europoslankyňa Monika Beňová, ktorá v Európskom parlamente priznala, že listy Európskej komisie úradníkom Roberta Fica doručené boli.

„Tí sa neobťažovali ani splniť si základnú poštársku úlohu – rozposlať listy na ministerstvá a zabezpečiť od nich kvalitné odpovede. Radšej celé týždne klamali ľudí, že žiadny list neprišiel,“ poukazuje Remišová.

Najväčšie rozdelenie od vzniku Slovenska

Poslankyňa pripomenula, že Fico sľuboval, že prinesie po voľbách pokoj a odbornosť. Zatiaľ však podľa nej priniesol len najväčšie rozdelenie od vzniku Slovenska a chaos pri riadení štátu.

Remišová kritizuje, že úradníci Smeru-SD na úrade vlády nevedia celé týždne preposlať dôležitý list z jedného úradu na druhý. Ako ďalej povedala, úrad vlády sa už raz vyznamenal koncepciou strategickej komunikácie Slovenskej republiky, ktorá je paškvilom plným gramatických chýb a preklepov a dokument kritizovali aj vlastní ministri koalície.

„Chcem vyzvať Roberta Fica a jeho koalíciu, aby sa venovali tomu, za čo sú kráľovsky platení, veď si zvýšili platy o tisíce eur mesačne. Zároveň ho žiadam, aby zverejnil odpovede, ktoré posielajú po týždňoch nečinnosti do Bruselu, pretože jeho lajdáckosť a neschopnosť môže Slovensku spôsobiť miliardové škody,” uzavrela Remišová.

O existencii listov informovala ministerstvo

Europoslankyňa za Smer-SD Monika Beňová povedala, že ministerstvo spravodlivosti musela informovať o existencii listov z eurokomisie, ktoré by bez nej nemalo k dispozícii. Ide podľa nej o chybu na domácej pôde, keďže národný orgán dokumenty neposlal na ministerstvá.

„Chcem povedať, že chyba je aj na strane Slovenskej republiky, pretože naša národná autorita tieto vaše listy a dotazy vôbec neposlala na ministerstvá,“ povedala Beňová podľa portálu Euractiv.sk na europarlamentnom výbore.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Monika BeňováRobert FicoVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie EK Európska komisiaEP Európsky parlamentMatovičovo hnutie Slovensko