Kontrolóri finančnej správy sa chcú počas leta pozrieť aj na využívanie rekreačných poukazov. Avizuje to šéf sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík finančnej správy Ladislav Hanniker.
Nekalé veci
Podľa neho existujú indície, že sa s rekreačnými poukazmi môžu diať „nekalé veci“. „Pôjdeme sa pozrieť, či rekreačné poukazy, ktoré ľudia odovzdali, sú naozaj aj v účtovníctvach zariadení, ktoré tie služby poskytovali,“ tvrdí.
Slováci začali viac spoznávať svoju krajinu a chcú v nej dovolenkovať, pomohli rekreačné poukazy
Daniari sa chcú zároveň pozrieť aj na to, či v niektorých prípadoch neboli rekreačné poukazy použité viackrát. „Máme indíciu o tom, že ak má niekto živnosť a potom je ešte aj zamestnaný, že to využil dvakrát. Chcem aj tieto veci vidieť,“ dodal.
Preplatenie nákladov na ubytovanie
Nárok na rekreačný príspevok, resp. poukaz majú pracovníci v spoločnostiach a organizáciách s 50 a viac zamestnancami, ak o preplatenie časti nákladov na ubytovanie na Slovensku požiadajú a u aktuálneho zamestnávateľa pracujú minimálne dva roky.
Ocenenie Lonely Planet je pre Vysoké Tatry reklama, ale parkoviská už pre návštevníkov nestačia
Z oprávnených výdavkov do päťsto eur ročne zamestnávatelia preplatia 55 percent sumy, maximálne 275 eur, a zamestnanci zvyšných 45 percent, teda 225 eur. Rekreačný príspevok si môžu odpočítať z daňového základu aj samostatne zárobkovo činné osoby.