Fínsky blesk Selänne je optimista, výluka skončí v pondelok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Teemu Selänne
Teemu Selänne Foto: SITA/AP
Tomáš Kopecký
Foto: SITA/AP

HELSINKI 4. januára (WEBNOVINY) – Podľa fínskeho hokejistu Teemu Selänneho sa výluka v zámorskej NHL skončí už v pondelok 7. januára.

Hviezda Anaheimu je optimistická po posledných správach zo zámoria o vývoji rokovaní o novej kolektívnej zmluve. Podľa Selänneho by sa základná časť mala začať 18. alebo 19. januára.

„Výluka by sa mohla skončiť už 7. januára, o tri dni neskôr sa začnú kempy a potom 18. alebo 19. januára aj základná časť. Zasvietilo nám svetlo na konci tunela, majitelia pochopili, že buď sa dohodnú, alebo sa zruší sezóna a prídu o všetky zisky. V tejto chvíli som veľký optimista a verím, že skrátená sezóna bude. Hráčom ostáva len hádať, prečo to trvalo tak dlho,“ povedal pre viaceré fínske médiá Selänne.

Optimistom je aj slovenský útočník Tomáš Kopecký, ktorý verí, že novú kolektívnu zmluvu NHL podpíšu už čoskoro.

Kopecký sa momentálne udržuje v kondícii na Floride.

Na zimnom štadióne v Lighthouse Pointe sa pripravuje s viacerými bývalými či súčasnými spoluhráčmi z tímu Panthers – Edonom Jovanovským, Mikom Weaverom, Petrom Muellerom, Marcom Sturmom, Tomášom Fleischmannom či Tomášom Vokounom.

„Vždy, keď sa dozvieme, že obe strany spolu hovoria a rokujú, naša nálada sa trochu vylepší. Sme väčší optimisti, že dosiahne naša asociácia s vedením ligy dohodu. Neustále tomu držíme prsty,“ povedal v rozhovore pre Sun Sentinel Kopecký.

Hokejista, ktorý časť sezóny odohral aj za Duklu Trenčín, je presvedčený, že v prípade podpisu novej kolektívnej zmluvy doterajšie rozhorčenie a hnev nahradia nadšenie a vášeň pre hokej. „Všetkých 700 hokejistov chápe situáciu, je to súčasť biznisu. Keď sa podpíše dohoda, bude koniec výluky a my všetci budeme šťastní, že môžeme opäť hrať a vrátiť sa ku každodennej rutine,“ uviedol Kopecký.

Podľa dvojnásobného víťaza Stanleyho pohára by týždňové kempy mali hráčom stačiť na zohratie. „Neustále sa pripravujeme. Od septembra sa udržiavame v kondícii a sme pripravení okamžite naskočiť do sezóny, ak sa začne,“ doplnil pre Sun Sentinel Kopecký.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Teemu SelänneTomáš Kopecký
Firmy a inštitúcie NHLPA National Hockey League Players' Association