14:37 Šimkovičovej ministerstvo má náhradu za odvolaného Kriššáka, Národné osvetové centrum dočasne povedie Smolíková Inštitúciu povedie do času vymenovania nového generálneho riaditeľa.
19.5. Ministerka Šimkovičová odvolala šéfa Národného osvetového centra Erik Kriššák bol do funkcie riaditeľa Národného osvetového centra vymenovaný v roku 2022.
30.1. Vlani sa do 35 talentových súťaží v Košickom kraji zapojili takmer dve tisícky súťažiacich V aktuálnom roku plánuje košická župa i novinku v podobe súťaže Spiš Pop Song.
19.9.24. Situácia v Šimkovičovej ministerstve sa podľa Výboru Kultúrneho štrajku zhoršuje, Čas odhalil plány na reorganizáciu inštitúcií Paralyzovaný je podľa nich i Fond na podporu umenia, ktorého rada opakovane nebola uznášaniaschopná, čo sa dosiaľ v jeho histórii nestalo.
14.4.24. Úspech folklórneho festivalu Východná patrí medzi priority rezortu kultúry, Šimkovičová diskutovala aj so starostom obce Diskutovali spolu o najdôležitejších krokoch a harmonograme príprav.
2.2.24. Ministerstvo kultúry považuje prvých sto dní vládnutia za náročných, chystá rekonštrukciu viacerých pamiatok Pracuje tiež na vytvorení modelu štátnej kultúrnej politiky, ktorá nebude len pre vyvolené skupinky umelcov.
20.11.21. Festival pre neprofesionálnych umelcov sa tento rok neuskutoční, dôvodmi sú pandémia a nedostatok financií Presný dátum zatiaľ nestanovili, pretože bude závisieť od aktuálnych podmienok.
15.5.20. Ministerstvo kultúry začalo kontrolu v Národnom osvetovom centre, zameriava sa na hospodárenie Novým riaditeľom NOC sa stal 5. mája Erik Kriššák, ktorého dočasným vedením poverila ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).
Hantuchová tajila dlhoročný vzťah. V 42 rokoch sa chce stať matkou, urobila preto potrebné kroky - FOTO
Slovensko na MS v hokeji 2025 nazbieralo sedem bodov. Program, výsledky a zostrihy zápasov - VIDEO, FOTO
Migaľ skritizoval hokejistov, ktorí neprišli reprezentovať. Ľudia ho v komentároch zjedli - VIDEO, FOTO
Trináste dôchodky a ani ďalšie dve sociálne opatrenia sa rušiť nebudú, odpovedá Fico zamestnávateľom na ich návrh konsolidácie
Plány na dvojnásobné dane z cigariet znova ožívajú. Priblíži sa aj Slovensko k cene 12 či 13 eur za krabičku?