26.3. Rast cien nehnuteľností sa zrýchľuje, dostupnosť bývania sa pre mnohých zhoršuje ( SITAreality.sk) Medzikvartálne tempo zdražovania stúplo k štyrom percentám a medziročné k hranici osem percent.
30.9.24. Ceny PZP môžu porásť až o 10 percent, ovplyvní ich legislatíva aj rast nákladov, tvrdí analytik ( SITAfinancie.sk) Na cenu PZP navyše podľa neho dlhodobo tlačí stabilne rastúci počet škôd, ktoré spôsobuje asi 9 percent nepoistených vozidiel.
6.8.24. Slováci budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka, nehnuteľnosti na bývanie zdraželi prvýkrát po takmer dvoch rokoch ( SITAreality.sk) Celkový objem ponuky je podľa analytika o päť percent vyšší ako v prvom štvrťroku 2024.
19.6.24. Novela zákona o povinnom zmluvnom poistení čaká na prezidentov podpis, zmení sa aj určovanie výšky škôd ( SITAfinancie.sk) Novela upravuje aj limity poistného krytia či sankcie, ktoré poisťovňa môže uplatňovať voči klientom.
30.5.24. O príspevok na zvýšenú splátku je zatiaľ nízky záujem, väčšina ľudí bez problémov zvládla vyšší úrok ( SITAfinancie.sk) V rozhovore to uviedol finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko Marián Búlik.
29.5.24. Slovenská sporiteľňa zlacní pri niektorých fixáciách úroky na hypotékach. Analytik priblížil očakávanú reakciu konkurencie ( SITAfinancie.sk) Desaťročný a pätnásťročný fix ostáva bez zmeny, teda klienti ho môžu získať od 5,39 %.
28.5.24. Na výraznejší pokles cien nehnuteľností sa netreba spoliehať, konštatuje analytik ( SITAreality.sk) Pokles cien v zásade ustal a ceny sa nateraz dostali na svoje dno.
27.5.24. Finančný analytik: Dostupnosť bývania sa zhoršuje. Je lepšie vziať si hypotéku teraz alebo počkať? (rozhovor) ( SITAfinancie.sk) Dopyt po novostavbách od úvodu roka výrazne zosilnel a rýchlejšie sa predávajú aj staršie byty.
24.5.24. Európska komisia chce zvýšiť mieru zabezpečenia finančných inštitúcií, ochrana voči hrozbám sa rozšíri aj na kryptoburzy ( SITAfinancie.sk) Ministerstvo financií dalo do pripomienkového konania novelu zákona o dohľade nad finančným trhom.
10.5.24. Čakať na lacnejšie hypotéky? Čo podľa analytika naznačili najnovšie čísla k realitnému trhu ( SITAreality.sk) Vysoká cena slovenských štátnych dlhopisov nemotivuje banky znížiť sadzby hypoték.
9.5.24. Prezidentka podpísala novelu zákona o cenných papieroch, súbor finančných nástrojov sa rozšíri ( SITAfinancie.sk) Ide o implementáciu euronariadenia a prípravu do budúcna.
6.5.24. Čakajú Slovákov lacnejšie hypotéky? Analytici sú skeptickí a obávajú sa rastu inflácie ( SITAfinancie.sk) Ceny hypoték tiež ovplyvňuje, aké úroky prinášajú slovenské dlhopisy.
18.4.24. Francúzska banka sa u nás pokúsila zmeniť splátkovú spoločnosť na banku, no nepodarilo sa jej to. Čo bude s jej klientami? ( SITAfinancie.sk) Ak banka nemá dostatok klientov a úverov, jej náklady na prevádzku sú privysoké.
13.4.24. Slováci napriek varovaniam nakupujú korporátne dlhopisy, nainvestovaných majú v nich viac než v úsporách v treťom pilieri ( SITAfinancie.sk) Slováci majú dnes v korporátnych dlhopisoch nainvestovaných viac než 3,8 miliardy eur.
10.4.24. Kvalita korporátnych dlhopisov je na Slovensku nízka, no aj tak si ich ľudia obľúbili viac než napríklad tretí dôchodkový pilier ( SITAfinancie.sk) Korporátne dlhopisy sú vysoko rizikové, ukazujú to aj príklady najväčších firiem ako Arca či Helske.
11.3.24. Sporíte pre svoje deti? Neopakujte chyby rodičov, dnes máte oveľa širšie možnosti ( SITAfinancie.sk) Vďaka inflácii 100 eur spred desiatich rokov nemá rovnakú hodnotu ako dnešných 100 eur.
5.3.24. Mladým Slovákom nebudú stačiť dva piliere. Ako si zabezpečiť slušný dôchodok? ( SITAfinancie.sk) Od januára sa totiž znížili odvody do 2. piliera na 4 percentá, čo nepotešilo správcovské spoločnosti a ani sporiteľov.
26.2.24. Len polovica Slovákov vie o znížení svojich budúcich dôchodkov v druhom pilieri a len štvrtina s tým chce niečo urobiť ( SITAfinancie.sk) Nižšia sadzba do druhého piliera znamená, že väčšia suma dôchodkových odvodov zostane v Sociálnej poisťovni.
24.1.24. Vo finančných produktoch by sme si mali raz za čas upratať. Ako často by sme mali skontrolovať zmluvy? ( SITAfinancie.sk) Situácia na finančnom trhu sa mení, časom sa mení aj naša situácia.
4.12.23. Dôchodky o 10, 20 a viac rokov budú chudobnejšie ako dnes. Aké sú scenáre? Možností, odkiaľ môže vziať vláda prípadné financie, tak nie je veľa.
Bratislava zverejnila zámer predĺženia Ružinovskej električkovej radiály a plány na výstavbu ďalších tratí
Vodiči prichádzajúci z Rakúska cez priechod Berg nemôžu schádzať na dialnicu D2, upozorňujú policajti – FOTO