11.4. Veterinári rozhodli o usmrtení chovu v Dolnom Štále, bol potvrdený kontakt s nakazenou farmou ( nasvidiek.sk) Veterinári dodali, že postup je v súlade s európskou stratégiou zdolávania slintačky a krívačky.
14.3. Nebezpečná choroba hrozí aj Slovensku: Takáčovo ministerstvo prijíma krízové opatrenia - VIDEO ( nasvidiek.sk) Táto vysoko infekčná choroba bola na Slovensku naposledy zaznamenaná v roku 1970 a predstavuje vážnu hrozbu pre poľnohospodárstvo.
28.12.23. Domácej múky bude dostatok, slovenskí mlynári majú optimálne zásoby potravinárskej pšenice i ďalších obilnín ( SITApotravinarstvo.sk) Slovenské mlyny vyrobia ročne viac než 300-tisíc ton pšeničnej a 13-tisíc ton ražnej múky.
7.11.23. Deťom nesmú byť sprostredkované omamné látky, komisár Mikloško vyzýva úrady na stiahnutie novej potraviny z automatov Ide o potravinu s obsahom látky THC, HHC a HHC-P.
27.9.23. Cirkus pri Fakultnej nemocnici v Trnave prekáža vedeniu, právomoc predstavenia zakázať však nemá ani ministerstvo Vedenie nemocnice sa obrátilo na mesto Trnava, mestskú políciu, Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave, Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR, ako aj na Ministerstvo zdravotníctva.
V okolí Zvolena sa pohybuje medvedica s mláďatami, „rodinku“ zahliadli aj na východe Slovenska - VIDEO
Železničný uzol Žilina sa mení na nepoznanie, najväčšia modernizácia v jeho histórii pokračuje podľa plánu
Maďari zaradili Bratislavský hrad pod svoju štátnu hymnu. Korčok žiada Fica, aby sa ohradil voči provokáciám – VIDEO
Tajila to vyše desať rokov. Legendárna Sáblíková sa priznala k vzťahu s reprezentačnou kolegyňou - FOTO