Vsd_ke_jazero_balticka_01.jpg

Siedma trafostanica VSD je na nepoznanie ( venergetike.sk)

A dočkala sa umeleckej úpravy. Tentoraz ide o trafostanicu na Baltickej ulici v Košiciach a zmenená fasáda je výsledkom partnerstva Východoslovenskej distribučnej (VSD), Mesta Košice, MČ Košice – Nad jazerom a neziskovej organizácie Active Life.
Dáta, kábel

VSD a UPC: Pre zákazníkov máme rýchlu optiku ( venergetike.sk)

Ako pokryť do roku 2025 v priestore EÚ, a teda aj v SR, tzv. biele miesta kvalitným vysokorýchlostným internetom a neminúť na to odhadovanú – takmer miliardu eur? Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) má podstatne lacnejšie a už aj v praxi overené riešenie.
Eduard Heger

Distribučky dostanú časť svojich peňazí za podporu zelenej elektriny, minister hovorí o tretej pomoci ľuďom ( venergetike.sk)

Súčasné Ministerstvo financií SR (MF) však len plní uznesenie ešte predchádzajúcej vlády. Tá v decembri minulého roka schválila, že distribučné spoločnosti sa dostanú k časti svojich peňazí, ktoré im neboli vyplatené v rámci podpory obnoviteľných zdrojov energií (OZE) a vysokoúčinnej kombinovanej výroby tepla (KVET). Predchádzajúca vláda im schválila sumu až vo výške takmer 180 miliónov.