Eduard Heger

Distribučky dostanú časť svojich peňazí za podporu zelenej elektriny, minister hovorí o tretej pomoci ľuďom ( venergetike.sk)

Súčasné Ministerstvo financií SR (MF) však len plní uznesenie ešte predchádzajúcej vlády. Tá v decembri minulého roka schválila, že distribučné spoločnosti sa dostanú k časti svojich peňazí, ktoré im neboli vyplatené v rámci podpory obnoviteľných zdrojov energií (OZE) a vysokoúčinnej kombinovanej výroby tepla (KVET). Predchádzajúca vláda im schválila sumu až vo výške takmer 180 miliónov.
Západoslovenská distribučná zse zsd

ZSD: Minimalizujte kontakt a využívajte mobilnú aplikáciu ( venergetike.sk)

Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) je pripravená na to, aby aj v čase mimoriadnych opatrení, zaistila udržateľný prevádzkový režim a nepretržitú dodávku elektrickej energie. Sú pripravené záložné pracoviská a tímy, takže aj v prípade, ak by po plošnom testovaní prišlo k väčšiemu výpadku zamestnancov, dokáže spoločnosť zabezpečiť udržateľný prevádzkový režim a nepretržitú dodávku elektrickej energie.
Elektromer, peniaze

Samoodpočet spotreby energií umožňuje každá distribučka ( venergetike.sk)

Energetikom zo západného Slovenska pri samoodpočte stačí poslať fotku elektromera s viditeľným čiarovým kódom a stavom na elektromere. Tam, kde je elektromer na súkromnom pozemku, napríklad v budove alebo za plotom, momentálne odpočty energetici nevykonávajú kvôli možnému ohrozeniu koronavírusom.