FN v Prešove a v Košiciach plánujú investície

Nemocnica
Foto: Ilustračné foto: SITA/Richard Nemec

BRATISLAVA 26. mája (WEBNOVINY) Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov ako aj Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice plánujú veľké investície.

V Prešove by mal vyrásť nový internistický monoblok za viac ako 25,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty a v Košiciach zase moderný nízkoenergetický objekt urgentného príjmu za takmer 32,8 mil. eur bez dane. Vyplýva to z predbežných oznámení zverejnených v Úradnom vestníku Európskej únie.

V oboch prípadoch by výstavba nových objektov mala byť financovaná z Operačného programu Zdravotníctvo. Malo by ju pritom dopĺňať aj obstaranie potrebnej techniky, či zdravotníckej technológie, jej montáž, uvedenie do prevádzky, ale i zaškolenie personálu. Dátum vyhlásenia súťaží ani jedno zdravotnícke zariadenie nezverejnilo, zákazky by však mali trvať zhodne 24 mesiacov od uzatvorenia zmluvy.

SITA

Firmy a inštitúcie: FNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana Prešov

Odporúčané