FOCI-VB: F-csoport: Új-Zéland – Szlovákia 1:1

Fut1

RUSTENBURG június 15. (WEBNOVINY) – Döntetlennel kezdte szereplését a Dél-Afrikai Köztársaságban zajló XIX. Labdarúgó Világbajnokságon a szlovák fociválogatott. Vladimír Weiss edző csapata az F alapcsoportban a rustenburgi Royal Bakofeng stadionban 1:1-es döntetlenre játszott Új-Zélanddal. A már-már esélyesnek látszó három pontot a mérkőzés legvégén vesztették el. Az erős szélben és viszonylagos hidegben (7°) játszott meccsen a szlovák csapat Róbert Vittenek az 50. percben szerzett góljával egészen a rájátszás harmadik percének feléig vezetett. Akkor Winston Reid hátvéd fejesével az új-zélandi együttes egyenlített, a végeredmény tehát Új-Zéland – Szlovákia 1:1.

Id. Vladimír Weis csapatát június 20-án, vasárnap 13 óra 30 perckor várja a soron következő megmérettetés Paraguajjal. A harmadik ellenfél június 24-én, csütörtökön Olaszország lesz.