Foto: Na Plese v opere vyzbierali najvyššiu sumu v histórii, pomôžu deťom so zdravotným znevýhodnením

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PLES V OPERE: Odovzdanie šeku
Zľava: Generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič, riaditeľka plesu Andrea Cocherová a riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska Ondrej Gallo (úplne vpravo) počas tlačového brífingu pri príležitosti odovzdania symbolického šeku so sumou vyzbieranou od hostí 18. dobročinného Plesu v opere. Bratislava, 29. január 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Osemnásty ročník dobročinného Plesu v opere tentoraz svojím výťažkom prekonal hranicu štvrť milióna eur. Na podporu detí so zdravotným znevýhodnením na ich ceste za kvalitnejším vzdelaním poputuje šek v hodnote 254 620 eur.

Nad rámec minimálneho príspevku

Mnohí hostia Plesu v opere prispeli na dobročinné poslanie nad rámec minimálneho príspevku a viaceré osobnosti podporili dobročinný zámer Plesu aj napriek tomu, že sa na podujatí nemohli osobne zúčastniť. „Sme úprimne radi, že sa nám tento rok podarilo spolu prispieť na dobrú vec. Všetkých zúčastneným patrí naša srdečná vďaka,“ uviedol zástupca hostiteľa Plesu v opere Pavol Lančarič.

„Osemnásty ročník Plesu v opere priniesol viacero výnimočných okamihov. Nás však predovšetkým teší, že ani po toľkých rokoch neutícha záujem o túto významnú udalosť. Práve naopak. A nesmierne si ceníme, že nad 18. ročníkom Plesu v opere dokonca prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska,“ dodal Lančarič.

Morálna opora pre dotknutých ľudí

Riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová zas popri význame samotnej finančnej zbierky vyzdvihla i ďalšiu významnú funkciu podujatia, a to poskytnutie morálnej opory pre dotknutých ľudí a organizácie.

Ples v opere okrem finančnej pomoci pomáha otvárať i neľahké témy v našej spoločnosti. Vyvolanie verejnej diskusie je dôležitou súčasťou nášho dobročinného poslania – snažíme sa, aby sa o problémoch vedelo, nahlas hovorilo, aby nám neboli ľahostajné a aby sa riešili,“ vysvetlila.

„V živote je dôležité všímať si osudy ľudí v našom okolí, skúsiť sa vžiť do ich kože a každodenných bojov, podať pomocnú ruku a hovoriť o ich príbehoch ďalej,“ podotkla ambasádorka dobročinného poslania Plesu v opere a stála členka Čestného plesového výboru Emília Vášáryová.

Nadácia pre deti Slovenska

Výťažok z 18. ročníka Plesu v opere poputuje v plnej výške mimovládnym neziskovým organizáciám Nadácii pre deti Slovenska a Koalícii pre deti Slovensko na vznik programu, ktorý prinesie lepšie a širšie možnosti vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

„Úprimne nás suma výťažku ohúrila. Sme veľmi radi, že práve téma inkluzívneho vzdelávania našla u hostí Plesu v opere takú pozitívnu odozvu,“ poznamenal riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska Ondrej Gallo.

Okrem samotného odovzdania finančnej zbierky predstavili organizátori Plesu v opere dnes popoludní v Mozartovej sieni v Bratislave aj Plesovú kroniku odkazov a prianí pre všetkých, ktorým toto podujatie pomáha. Okrem členov Čestného plesového výboru do nej svoje prvé povzbudivé slová napísali tohtoroční plesoví hostia Dominik Hrbatý, Renáta Názlerová a Lucia Hurajová.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea CocherováDominik HrbatýEmília VášáryováPavol Lančarič