Foto: Z Košíc pôjde k Dobšinskej ľadovej jaskyni Ľadový expres

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ľadový expres
Ľadový expres z Košíc do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Foto: SITA/ZSSK.

KOŠICE 4. júla (WebNoviny.sk) – Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko ohlásila zavedenie špeciálneho letného turistického vlaku Ľadový expres z Košíc do Dobšinskej ľadovej jaskyne.

Ako uviedla výkonná riaditeľka organizácie Košice Región Turizmus (KRT) Lenka Vargová Jurková, cieľom je zjednodušiť dostupnosť najnavštevovanejšej jaskyne kraja verejnou dopravou.

Naposledy ho vypravia 1. septembra

Ľadový expres bude premávať od 7. júla každú prázdninovú sobotu, pričom turisti nebudú musieť prestupovať. Odchádzať bude z košickej hlavnej stanice o 7:56 a vráti sa podvečer o 18:40.

Naposledy ho vypravia v sobotu 1. septembra. „Ak si cestujúci zvolí tento spôsob dopravy na cestu tam aj nazad, v Slovenskom raji má k dispozícii 6,5 hodiny. Spoznávať tak môže Dobšinskú ľadovú jaskyňu, ale aj malebné miesta v jej okolí, ako sú Palcmanská Maša, Stratená, Chmarošský viadukt či Ranč pod Ostrou skalou. Výhodou Ľadového expresu oproti bežným spojom je to, že cestujúci nemusia prestupovať v Margecanoch,“ povedala Vargová Jurková.

Navyše výstup a nástup do vlaku bude okrem Košíc aj v Kysaku, Margecanoch, Dedinkách a Stratenej.

Cena lístka je päť eur

Základná cena jednosmerného lístka bude päť eur, kúpiť sa bude dať v online predpredaji, v Regionálnom informačnom bode v Košiciach alebo priamo vo vlaku.

Ako uviedla Vargová Jurková, Ľadový expres je jediný priamy vlakový spoj, ktorý turistov odvezie až k Dobšinskej ľadovej jaskyni zapísanej do Zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Ide o prvé pravidelné vlakové spojenie, ktorého spustenie vyplynulo z dlhodobej iniciatívy krajskej organizácie Košice Región Turizmus a jej spolupráce s národným dopravcom – Železničnou spoločnosťou Slovensko.

„Zavedenie turistického vlakového spojenia znamená ďalší dôležitý krok v našej snahe o zlepšovanie dostupnosti turisticky exponovaných miest v našom kraji. Ľadový expres rozširuje komfort cestovateľa a zbavuje ho komplikácií pri plánovaní výletu, pričom je výhodný aj pre rodiny s deťmi,“ povedala Vargová Jurková.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať