Francúzi ukončili štrajk, v pondelok trénovali

Bez názvu

KNYSNA 21. júna (WEBNOVINY, AFP) – Futbalisti francúzskej reprezentácie ukončili v pondelok svoj štrajk na protest proti vylúčeniu Nicolasa Anelku z kádra a pokračovali v príprave na záverečné stretnutie v A-skupine majstrovstiev sveta s domácou Juhoafrickou republikou. Všetkých 21 hráčov v pondelok dopoludnia absolvovalo bežecký tréning pod dohľadom šéfa realizačného tímu Raymonda Domenecha. V nedeľu jeho zverenci odmietli cestovať na tréning, čím vyjadrili svoj názor na vyradenie útočníka FC Chelsea Anelku za údajný verbálny útok na kouča v polčasovej prestávke stretnutia s Mexikom (0:2). Medializovaná kauza viedla tiež k rezignácii vedúceho A-mužstva Jeana-Louisa Valentina. Anelka už medzitým priletel do Londýna, Domenecha čaká v pondelok pohovor s francúzskou ministerkou športu Roselyne Bachelotovou. Francúzi nastúpia na zápas s JAR v utorok v Bloemfonteine a môže to byť ich labutia pieseň na šampionáte aj v prípade, že po remíze a prehre dosiahnu prvé víťazstvo. Zvyšným dvom tímom Uruguaju a Mexiku stačí na postup oboch nerozhodný výsledok.