Futbal (Liga majstrov): Slovan Bratislava začal hlavnú fázu prehrou, Celtic strelil päť gólov (foto)

Vladimír Weiss, Celtic - Slovan
Vladimír Weiss ml. pred zápasom Slovana Bratislava na pôde Celticu Glasgow v 1. kole ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Glasgow, 18. september 2024. Foto: www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 18. septembra 23:02

Futbalisti Slovana Bratislava vo svojom úvodnom zápase v hlavnej fáze Ligy majstrov 2024/2025 prehrali na pôde škótskeho Celticu Glasgow hladko 1:5. Ďalší duel v milionárskej súťaži „belasí“ odohrajú 1. októbra, keď na Tehelnom poli privítajú Manchester City.

Liga majstrov 2024/2025 (online)

• Ligová fáza – 1. kolo

Celtic Glasgow – Slovan Bratislava 5:1 (1:0)

• Celtic Park (hralo sa od 21.00 SELČ)

17. min. – 1:0 L. Scales
47. min. – 2:0 K. Furuhaši
56. min. – 3:0 A. Engels (pok. kop)
60. min. – 3:1 K. Wimmer
70. min. – 4:1 D. Maeda
87. min. – 5:1 A. Idah

Žlté karty:
22. A. Johnston, 80. C. Carter-Vickers – 18. V. Weiss ml., 22. K. Wimmer, 27. M. Tolić

strely celkovo (na bránu): 18:8 (11:2), rohové kopy: 9:2, ofsajdy: 1:0, držanie lopty (v %): 60 – 40, rozhodcovia: Danny Makkelie – Hessel Steegstra, Jan de Vries (všetci Hol.), 56 826 divákov

Celtic: Schmeichel – Johnston (77. Ralston), Carter-Vickers, Scales, Taylor – Engels, McGregor, Hatate (78. Bernardo) – Kühn (71. Forrest), Furuhaši (77. Idah), Maeda
Slovan: Takáč – Blackman, Kašia, Bajrić, Wimmer – Ignatenko (77. Savvidis), Kucka (85. Gajdoš) – Barseghjan (77. Marcelli), Tolić, Weiss ml. (77. Mak) – Strelec (85. Metsoko)

I. polčas

Najprv si fanúšikovia v 60-tisícovom Celtic Parku zaspievali „You Will never walk alone“, potom zaznela oficiálna zvučka Ligy majstrov a úvodný zápas „belasých“ v milionárskej súťaži sa sa mohol začať.

V prvej dvadsaťminútovke mali domáci štyri rohové kopy a po tom štvrtom v 17. minúte sa ujali vedenia, keď sa hlavou presadil Liam Scales – 1:0. O minútu neskôr mohlo byť už 2:0, ale výborne zasiahol pravou nohou brankár Dominik Takáč po strele Kjoga Furuhašiho.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V 25. minúte sa spoza šestnástky oprel do lopty Arne Engels, ale letela len do stredu brány a Takáčovi „vyprášila rukavice“. V 27. minúte videl Marko Tolić už tretiu žltú kartu „belasých“ v zápase, predtým ju holandský rozhodca Danny Makkiele ukázal Vladimírovi Weissovi ml. a Kevinovi Wimmerovi. O chvíľu neskôr Slovanisti svoj druhý rohový kop zahrali nakrátko a domáci sa hravo ubránili.

V 30. minúte Dávid Strelec výbornou prihrávkou do „uličky“ v šestnástke našiel Weissa ml., ktorý zasekol a jeho následnú strelu domáci zblokovali. V 34. minúte stratili „belasí“ loptu pri rozohrávke, ale Furuhaši po prihrávke Rea Hatateho pálil vysoko nad. Domáci mali ešte v závere prvého polčasu výhodu priameho, Engelsov center hlavičkou odvrátil Kenan Bajrić.

II. polčas

Druhý polčas otvorili výkopom domáci futbalisti a už v 47. minúte musel Takáč zakročiť po zakončení Engelsa. Po ďalšej akcii „katolíkov“ už Takáč „lovil“ loptu zo siete – Nicolas Kühn sa z pravej strany dostal do šestnástky a po jeho prihrávke skóroval Furuhaši – 2:0.

V 53. minúte Tolić pálil z 25 metrov vedľa, predtým mali šance aj domáci – Daizenovi Maedovi chýbal krok k  zakončeniu po prihrávke Alistara Johnstona. V 55. minúte pálil sprava Furuhaši, brankár Takáč loptu vyrazil, Danylo Ignatenko následne fauloval Johnstona, rozhodca ukázal na „biely bod“ a pokutový kop premenil Engels – 3:0.

V 60. minúte sa dočkali aj „belasí“, keď utešenou strelou znížil na rozdiel dvoch gólov Wimmer – 3:1. V 62. minúte strelu kapitána Calluma McGregora vytlačil Takáč na roh a reflexívnym zákrokom sa blysol aj pri ďalšom zakončení. V 66. minúte Tolić „vyzvŕtal“ obrancu Grega Taylora, ale lopta po jeho centri skončila len v rukaviciach brankára Kaspera Schmeichela.

Ďalší gól strelil domáci v 70. minúte, keď v strede poľa vybojovali loptu, ktorá sa potom cez Furuhašiho a Hatateho dostala k Maedovi a ten ju „upratal“ do siete – 4:1. V 84. minúte Juraj Kucka prekazil rozohrávku domácich, loptu posunul na Strelca, ktorý pálil nad bránu.

Gólový účet duelu v Celtic Parku ukončila ďalšia rýchla akcia „katolíkov“, keď loptu dostal zo stredu poľa James Forrest a prihral ju do šestnástky striedajúcemu Adamovi Idahovi – 5:1.