Futbal (Liga majstrov): Slovan hladko podľahol Manchestru City, v oboch polčasoch padol rovnaký počet gólov (video+foto)

Futbal (Liga majstrov): Slovan Bratislava - Manchester City
Zákrok brankára Dominika Takáča (ŠK Slovan Bratislava) po zakončení Jamesa McAteeho z Manchestru City počas zápasu 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Bratislava, 1. október 2024. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 1. októbra 22:49

Futbalisti Slovana Bratislava vo svojom druhom zápase v ligovej fáze Ligy majstrov 2024/2025 podľahli favorizovanému Manchestru City hladko 0:4.

„Belasí“ začali svoje účinkovanie v milionárskej súťaži vysokou prehrou na pôde Celticu Glasgow (1:5), „The Citizens“ majú na konte už štyri body, keďže na úvod remizovali s Interom Miláno (0:0).

Liga majstrov 2024/2025 (online)

• Ligová fáza – 2. kolo

Slovan Bratislava – Manchester City 0:4 (0:2)

• Národný futbalový štadión – Tehelné pole

8. min. – 0:1 I. Gündoğan
15. min. – 0:2 P. Foden
58. min. – 0:3 E. Haaland
74. min. – 0:4 J. McAtee

Žlté karty:

strely celkovo (na bránu): 3:28 (0:14), rohové kopy: 0:12, ofsajdy: 4:0, držanie lopty (v %): 27 – 73, rozhodcovia: Davide Massa – Filippo Meli, Stefano Alassio (všetci Tal.), 22 500 divákov (vypredané)

Slovan: Takáč – Blackman, Kašia, Bajrić, Wimmer – Savvidis, Tolić (78. Pauschek), Ignatenko (62. Szöke) – Barseghjan (85. Mak), Strelec (78. Marcelli), Weiss ml. (Zuberu)
Manchester City: Ortega – Lewis, Akanji (61. Dias), Stones, Gvardiol (78. Walker) – Nunes, Gündoğan – Sávio, Foden (78. Grealish), Doku – Haaland (60. McAtee)

I. polčas

Tesne pred 21:00 zaznela hymna Ligy majstrov a úvodným výkopom duel na vypredanom Tehelnom poli otvorili hostia z Anglicka.

Už v 2. minúte prišla prvá útočná akcia domácich, keď po rohu Manchestru City išli do protiútoku, Vladimír Weiss ml. prihral Markovi Tolićovi a lopta po jeho krížnej strele prešla popri tyčke.

Do šance sa vzápätí dostal na druhej strane aj kanonier Erling Haaland, ale oni on skóre neotvoril. Z následného tlaku hostí však už gól padol, keď strelu İlkaya Gündoğana z hranice šestnástky ešte tečoval Kyriakos Savvidis a brankár Dominik Takáč nemal šancu – 0:1. „The Citizens“ pokračovali v tlaku a výsledkom bol ďalší gól v sieti „belasých“, gólmana domácich ľavačkou obstrelil Phil Foden – 0:2.

FUTBAL LM: Slovan Bratislava - Manchester City
Zľava: Tigran Barsaghjan z ŠK Slovan Bratislava a Joško Gvardiol z Manchestru City počas zápasu Ligy majstrov 2024/2025. Bratislava, 1. október 2024.Foto: SITA/Milan Illík.

V 17. minúte mohol byť už náskok hostí trojgólový, ale Takáč výborne zasiahol pri šanci Haalanda. V 24. minúte lopta po strele Jeremyho Dokua opečiatkovala spojnicu domácej bránky a tesne predtým brankár Takáč vyrazil strelu aj Rica Lewisa. V 26. minúte na Takáča vypálil Foden, domáci gólman loptu vytlačil na svoju ľavú žrď.

V 37. minúte prišiel ojedinelý výpad Slovana a v následnom protiútoku sa Doku dostal až do šestnástky domácich, ale jeho prízemná prihrávka nenašla adresáta. V 36. minúte spoza pokutového územia pálil Foden k bližšej ľavej tyči. V 39. minúte to za Takáčom opäť „zazvonilo“ po strele Gündoğana zo zhruba 18 metrov.

V 42 minúte sa snažil Dávid Strelec vysunúť Tolića, ten bol však v postavení mimo hry. V 45. minúte ešte po akcii hostí Foden ľavačkou pálil vedľa.

II. polčas

Druhý polčas začali hostia tam, kde boli takmer celý prvý, teda v pásme Slovana. V úvodnej 45-minútovke bolo držanie lopty 76 – 24 v prospech „The Citizens“. V 49. minúte vytiahol Takáč ďalší zákrok po strele Lewisa. V 51. minúte sa rysovala veľmi dobrá pozícia pre „belasých“ ale Tigran Barseghjan prihral Weissovi ml. iba na „päty“.

Brankár Stefan Ortega z Manchestru City a útočník Slovana Bratislava Dávid Strelec počas zápas Ligy majstrov 2024/2025. Bratislava, 1. október 2024.Foto: SITA/Milan Illík

V 52. minúte sa výborne v šestnástke uvoľnil Lewis, hostia si pýtali pokutový kop, ale píšťalka hlavného rozhodcu zostala „pokojná“. O minúte neskôr Haaland poslal hlavou loptu nad bránku domácich. V 57. minúte najprv pálil Barseghjan do tváre Stonesa a z následného protiútoku zvýšil vedenie hostí „hokejovým blafákom“ Haaland, ktorého do šance výbornou prihrávkou vysunul Lewis – 0:3.

Liga majstrov (futbal): Slovan Bratislava - Manchester City
Guram Kashia (ŠK Slovan Bratislava) sa snaží zastaviť kanoniera Erlinga Haalanda (Manchester City) počas zápasu Ligy majstrov 2024/2025. Bratislava, 1. októbra 2024.Foto: SITA/AP.

V 60. minúte loptu po ľavej strane potiahol Kevin Wimmer, ale svoj svoj únik zakončil nepresnou strelou. V 65. minúte ďalšiu prihrávku do šestnástky „belasých“ odvrátil na rohový kop Barseghjan. V 71. minúte sa na polovici súpera na chvíľu usadili aj Slovanisti ale center skončil len v rukách hosťujúceho gólmana. V 74. minúte sa po prihrávke Fodena do gólovej listiny zapísal aj striedajúci James McAtee – 0:4. O tri minúty neskôr zabránil Takáč piatemu gólu v jeho sieti, po dobrej súhre hostí sa v šanci ocitol McAtee.

V 87. minúte skvelým zákrokom zabránil piatemu gólu brankár Takáč po zakončení Gündoğana, ďalší zákrok si pripísal o minútu neskôr po rohovom kope a hlavičke Stonesa, potom aj po strele Walkera.