Slovan Bratislava remizoval na pôde NK Celje, od 30. minúty hral bez vylúčeného Savvidisa

FUTBAL LM: ŠK Slovan Bratislava - FK Struga Trim Lum
Vladimír Weiss sa teší po góle na 1:0 počas prvého zápasu 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov 2024/2025 medzi ŠK Slovan Bratislava (Slovensko) - FK Struga Trim-Lum (Severné Macedónsko). Bratislava, 10. júl 2024. Foto: archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 24. júla 22:15

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali 1:1 na pôde NK Celje v úvodnom zápase druhého kvalifikačného kola Ligy majstrov 2024/2025. Skóre duelu v 7. minúte z priameho kopu otvoril Luka Bobičanec, už o štyri minúty neskôr však bolo vyrovnané, keď po prihrávke Vladimíra Weissa ml. skóroval Dávid Strelec.

Slovan hral od 30. minúty bez vylúčeného Kyriakosa Savvidisa, ktorý videl po intervencii systému VAR červenú kartu. Domáci mali šance na to, aby sa tešili z triumfu, ale výbornými zákrokmi sa predviedol brankár Dominik Takáč.

„Belasí“ už prešli cez severomacedónsky FK Struga Trim-Lum a slovinský majster v prvom kvalifikačnom kole vyradil estónsky klub Flora Tallinn. Odveta v Bratislave je na programe v stredu 30. júla o 20.30. Víťaz tohto dvojzápasu narazí na úspešnejšieho z dvojice APOEL Nikózia (Cyp.) a FC Petrocub Hincesti (Mold.)

Liga majstrov 2024/2025 (kvalifikácia)

• Štadión Z’zdežele (Celje)

NK Celje – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

• hralo sa od 20:15

7. min. – 1:0 L. Bobičanec
11. min. – 1:1 D. Strelec
* gól A. Matka v 40. min. pre ofsajd neplatil
* gól J. Pišeka v 73. min. pre ofsajd neplatil

Žlté karty:
56. A. Kučys, 74. Ž. Karničnik – 4. D. Takáč, 31. V. Weiss ml., 45.+2 R. Mak

Červené karty:
30. K. Savvidis

strely celkovo (na bránu): 15:5 (6:1), rohové kopy: 7:2, ofsajdy: 2:0, držanie lopty (v %): 59 – 41, rozhodcovia: Darren England – James Mainwaring, Nick Greenhalgh (všetci Angl.)

Celje: Štubljar – Karničnik, Vukliševič, Zec, Krefl – Svetlin (69. Kvesič), Pišek (85. Brnič), Bobičanec – Matko (68. Aarons), Kučys (85. Edmilson), Menalo (68. Popovič)
Slovan: Takáč – Bajrič, Kašia, Wimmer – Blackman, Savvidis, Kucka, Zuberu (88. Mustafič) – Mak (80. Barseghjan), Strelec (71. Pauschek), Weiss ml. (88. Marcelli)