Fantázia! Slovan Bratislava si zahrá hlavnú fázu Ligy majstrov, odvetu s FC Midtjylland otočil za štyri minúty (video+foto)

FUTBAL LM: ŠK Slovan Bratislava - FC Midtjylland
Zákrok brankára Dominika Takáča (ŠK Slovan Bratislava) v odvetnom zápase play-off o postup do hlavnej fázy Ligy majstrov 2024/2025 proti FC Midtjylland. Bratislava, 28. august 2024. Foto: SITA/Milan Ilík.
  • aktualizované 28. augusta 23:19

Futbalisti Slovana Bratislava v odvetnom zápase play-off zdolali FC Midtjylland 3:2 a zahrajú si hlavnú fázu Ligy majstrov 2024/2025. „Belasí“ sa stali štvrtým slovenským klubom a prvým po štrnásťročnej odmlke, ktorý prenikol do hlavnej časti najprestížnejšej klubovej súťaže v Európe.

Postupom do hlavnej fázy si Slovan prilepšil o 18,62 milióna eur. O ďalší úspech i milióny eur bude bojovať v ôsmich dueloch súťaže, ktorá bude mať nový formát a premiérovo 36 účastníkov. Žreb ligovej fázy je na programe vo štvrtok 29. augusta o 18.00 h v Nyone.

Liga majstrov 2024/2025

• odvetný zápas play-off o hlavnú fázu

ŠK Slovan Bratislava – FC Midtjylland 3:2 (1:1)

• Tehelné pole v Bratislave (hralo sa od 21:00 SELČ)

33. min. – 1:0 M. Tolić
41. min. – 1:1 A. Simsir
50. min. – 1:2 Franculino
82. min. – 2:2 M. Tolić
86. min. – 3:2 T. Barseghjan

Žlté karty:
45.+2 M. Tolić, 64. K. Wimmer, 90.+1 C. Blackman – 64. O. Diao, 90.+6 A. Buksa

strely celkovo (na bránu): 16:14 (8:6), rohové kopy: 5:8, ofsajdy: 1:2, držanie lopty (v %): 50 – 50, rozhodcovia: Tobias Stieler – Rafael Foltyn, Mark Borsch (všetci Nem.)

Slovan: Takáč – Blackman, Kašia, Bajrić, Wimmer – Szöke (78. Metsoko), Kucka – Barseghjan, Tolić, Weiss ml. (79. Mak) – Strelec (88. Savvidis)
Midtjylland: Olafsson – Andersson, Diao, Bech Sörensen, Juninho (57. Gabriel) – Osorio, Sorensen, Martinez (87. Castillo), Simsir – Franculino (87. Chilufya), Buksa

Úradujúci slovenský majster sa rovnako ako pred týždňom na ihrisku súpera ujal vedenia. O otvárací gól sa postaral v 33. minúte chorvátsky legionár Marko Tolič. Odpoveď futbalistov z Herningu však na seba nenechala dlho čakať. V 41. minúte vyrovnal Aral Šimšir.

Midtjylland mal následne presvedčivý nástup do druhého polčasu, keď už v 50. minúte mieril presne Franculino – 1:2. Skvelú formu ostatných týždňov potvrdil znova Tolič, ktorý v 82. minúte vyrovnal na 2:2 a v 86. minúte rozjasal vypredané Tehelné pole Tigran Bershegyan, ktorý strelil jeden z najdôležitejších gólov v klubovej histórii.