Slovan Bratislava stratil náskok 2:0, ale kvalifikáciu o Ligu majstrov začal víťazstvom (foto)

FUTBAL LM: ŠK Slovan Bratislava - FK Struga Trim Lum
David Strelec z ŠK Slovan Bratislava ( v popredí) počas prvého zápasu 1. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2024/2025 medzi ŠK Slovan Bratislava (Slovensko) - FK Struga Trim-Lum (Severné Macedónsko). Bratislava, 10. júl 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Pre úradujúceho slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava sa v stredu začala súťažná sezóna, „Belasí“ v zápas 1. kvalifikačného kola o postup do hlavnej súťaže Ligy majstrov zdolali severomacedónske tím FK Struga Trim-Lum 4:2, aj napriek tomu, že v druhom polčase stratili dvojgólový náskok. Hrdinom sa napokon stal Juraj Kucka, ktorý skóroval v 85. a 91. minúte. Odveta je na programe o týždeň na Balkáne.

Liga majstrov 2024/2025 (kvalifikácia)

• Národný futbalový štadión (Berlín)

ŠK Slovan Bratislava – FK Struga Trim-Lum 4:2 (2:0)

• hrá sa od 19:00

17. min. – 1:0 V. Weiss ml.
* gól K. Ristevského v 19. min. pre ofsajd neplatil
36. min. – 2:0 R. Mak
* gól R. Maka v 53. min. pre ofsajd neplatil
55. min. – 2:1 B. Ibraimi (pok. kop)
74. min. – 2:2 B. Ibraimi
85. min. – 3:2 J. Kucka
90.+1 min. – 3:2 J. Kucka

Žlté karty:
64. V. Weiss ml., 87. K. Bajrič – 86. S. Jevtoski, 90.+5 B. Krivanjeva

strely celkovo (na bránu): 9:14 (5:6), rohové kopy: 8:3, ofsajdy: 1:4, držanie lopty (v %): 58 – 42, rozhodcovia: Stéphanie Frappartová – Mikael Berchebru, Steven Torregrossa (všetci Franc.)

Slovan: Trnovský – Pauschek (61. Medveděv), Kashia, Bajrič, Wimmer (81. Wimmer) – Savvidis (81. Szöke) – Tolič (61. Marcelli), Kucka – Mak (81. Zuberu), Strelec, Weiss ml.
Struga: Dujmović – Radič, Ristevski, Krivanjeva – Vlajkovič, Jevtoski (90.+5 Compaore), Ukpa (46. Ilievski), Vosha – Shabani – Maleski (46. Radeski), Ibraimi