Slovan Bratislava deklasoval NK Celje 5:0 a postúpil do ďalšieho predkola Ligy majstrov (video+foto)

FUTBAL LM: ŠK Slovan Bratislava - NK Celje
Radosť hráčov Slovana Bratislava po góle Marka Tolića na 1:0 v odvetnom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2024/25 proti NK Celje. Bratislava, 30. júl 2024. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 30. júla 23:05

Futbalisti Slovana Bratislava v odvetnom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2024/2025 deklasoval NK Celje 5:0. Úvodný duel na pôde slovinského majstra sa skončil nerozhodne 1:1.

„Belasí“ v ďalšom predkole stretnú s cyperským klubom APOEL Nikózia, ktorý vyradil moldavský Petrocub Hincesti (1. zápas – 1:0 doma / odveta – 1:1 vonku). Utorňajším triumfom si navyše Slovan zabezpečil prípadnú účasť v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy.

Liga majstrov 2024/2025 (2. predkolo – odveta)

• Národný futbalový štadión

ŠK Slovan Bratislava – NK Celje 5:0 (2:0)

• hralo sa od 20.30

17. min. – 1:0 M. Tolić
30. min. – 2:0 D. Strelec
60. min. – 3:0 R. Mak
72. min. – 4:0 D. Strelec
75. min. – 5:0 T. Barseghjan

Žlté karty:
45. M. Tolić – 90.+3 M. Dulca

Červené karty:
16. D. Vuklišević

strely celkovo (na bránu): 15:4 (6:2), rohové kopy: 5:3, ofsajdy: 3:1, držanie lopty (v %): 52 – 48, rozhodcovia: Fabio Maresca – Daniele Bindoni, Marco Scatragli (všetci Tal.), 17 197 divákov

Slovan: Takáč – Blackman, Kashia, Wimmer, Zuberu – Bajrić (64. Szöke), Kucka (80. Mateáš), Tolić – Mak (74. Vojtko), Strelec (74. Marcelli), Weiss ml. (65. Barseghjan)
Celje: Štubljar – Zec, Vuklišević, Kavčić (68. Dulca), Krefl (68. Popović) – Pišek (46. Nemanić), Zabukovnik, Kvešić (46. Brnić) – Bobičanec, Kučys (46. Edmilson), Matko

Skóre duelu v 17. minúte z priameho kopu otvoril Marko Tolić, keď predtým videl po faule na Dávida Strelca červenú kartu Damjan Vuklišević. Druhý presný zásah v 30. minúte po skvelej prihrávke Cesara Blackmana pridal Strelec a v 60. minúte po peknej kombinácii skóroval aj Róbert Mak.

Ďalšiu krásnu akciu v 72. minúte rozbehol striedajúci Tigran Barseghjan, loptu posunul Tolićovi a ten ju ako na podnose prihral Strelcovi, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase. Už o tri minúty neskôr výstavným kúskom Barseghjan uzavrel gólový účet zápasu na 5:0.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Guram Kašia z ŠK Slovan Bratislava hlavičkuje loptu počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov 2024/25 proti NK Celje. Bratislava, 30. júl 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava) sa raduje zo svojho gólu na 2:0 v zápase proti NK Celje v odvete 2. predkola Ligy majstrov 2024/25. Bratislava, 30. júl 2024. Foto: SITA/Milan Illík.
Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava) strieľa gól na 2:0 v odvetnom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2024/25 proti NK Celje. Bratislava, 30. júl 2024. Foto: SITA/Milan Illík.