Spartak Trnava porazil Wislu Krakov, po polčase prehrával a tri góly strelil za 21 minút

Michal Ďuriš
Michal Ďuriš v drese FC Spartak Trnava. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.
Tento článok pre vás načítala AI.

Futbalisti Spartaka Trnava v úvodnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy 2024/2025 zdolali Wislu Krakov 3:1. V druhom polčase strelil dva góly Michal Ďuriš a na 2:1 v 60. minúte upravil Philip Azango. Odveta je na programe 15. augusta od 20:30.

Ak trnavský Spartak zvládne dvojzápas proti poľskému druholigovému klubu Wisla Krakov, narazí na neúspešný tím z dvojice FK Molde z Nórska a Cercle Bruggy z Belgicka. „Andeli“ by mali vzhľadom na výsledky žrebu prvý zápas odohrať na vlastnom štadióne.

Európska konferenčná ligy 2024/2025 (prvý zápas 3. predkola)

• Štadión Antona Malatinského

Spartak Trnava – Wislav Krakov 3:1 (0:1)

• hralo sa od 20.30

26. min. – 0:1 A. Rodado
47. min. – 1:1 M. Ďuriš
60. min. – 2:1 P. Azango
68. min. – 3:1 M. Ďuriš

Žlté karty:
14. F. Bajnović – 42. O. Sukiennicki

strely celkovo (na bránu): 16:11 (8:5), rohové kopy: 3:5, ofsajdy: 2:0, držanie lopty (v %): 54 – 46, rozhodcovia: Sajat Karabajev – Alexej Dolgich, Dmitrij Belogradov (všetci Kazach.), 13 010 divákov

Spartak: Frelih – Holík, Ujlaky, Kóša, Mikovič – Ahl (46. Pich), Bajnović (77. Kratochvíl), Zeljković, Azango (86. Daniel) – Paur (46. Procházka), Ďuriš (90.+4 Kubista)
Wisla: Broda – Mikulec, Uryga, Biedrzycki, Kiakos (76. Jaroch) – Carbo, Gogol (85. Kutwa) – Baena (76. Duarte), Sukiennicki (58. Zwoliński), Kiss (85. Starzyński) – Rodado