Slovan Bratislava vyrovnal na 1:1, ale v zápase Európskej konferenčnej ligy proti FC Kodaň nakoniec nebodoval

Jaba Kankava, ŠK Slovan Bratislava
Jaba Kankava v drese ŠK Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
  • aktualizované 16. septembra 20:56

Futbalisti Slovana Bratislava vo svojom úvodnom zápase v F-skupine Európskej konferenčnej ligy prehrali s FC Kodaň 1:3. V drese hostí sa dvoma gólmi blysol Jonas Wind.

Vo štvrtok to bol aj súboj dvoch nezdolaných lídrov dánskej a slovenskej najvyššej súťaže. FC Kodaň nazbieral v ôsmich zápasoch 20 bodov za šesť víťazstiev a dve remízy, Slovan má zo šiestich súbojov vo Fortuna liga päť víťazstiev a jednu remízu.

V rovnakom čase sa hral aj ďalší súboj v F-skupine medzi Lincoln Red ImpsPAOK Solún, v ktorom grécky tím na Gibraltáre zvíťazil 2:0. Šancu na prvé body do tabuľky budú mať „belasí“ o dva týždne, keď sa 30. septembra predstavia na ihrisku PAOK.

Európska konferenčná liga

• F-skupina

ŠK Slovan Bratislava – FC Kodaň 1:3 (1:2)

• Národný futbalový štadión (Bratislava)

18. min 0:1 J. Wind
21. min – 1:1 E. Henty
41. min – 1:2 J. Stage
68. min – 1:3 J. Wind (pok. kop)

Žlté karty: 2 – 2
10. A. Čavrič, 14. V. Božikov – 59. C. Zeca, 72. J. Stage

strely celkovo (na bránu): 8:9 (1:5) rohové kopy: 5:4, ofsajdy: 5:0, držanie lopty (v %): 52 – 48, rozhodcovia: Michael Fabbri – Giorgio Peretti, Daniele Bindoni (všetci Tal.)

Slovan: Chovan – Pauschek (78. Da Silva), Kašia, Božikov, Zmrhal – Agbo, Kankava – Čavrič (69. Dražič), Mráz, Green – Henty (83. Lichý)
FC Kodaň: Grabara – Diks, Khocholava, Boilesen, Kristansen – Stage (86. Baldursson), Zeca, Lerager (78. Johanneson) – Biel (86. Wilczek), Older Wind (78. Höjlund), Böving (71. Ankersen)

Úvod duelu síce patril Slovanu, no hostia postupne prevzali iniciatívu a korunovali ju v 18. minúte gólom hlavou Jonasa Winda – 0:1. Radosť Dánov trvala iba krátko, keďže na opačnej strane sa rovnako hlavou presadil 28-ročný nigérijský útočník Ezekiel Henty – 1:1. Do kabín však s najtesnejším náskokom odchádzali hráči dánskeho mužstva, keďže v 41. minúte domáceho gólmana Adriána Chovana po chybe bratislavskej defenzívy prekonal Jens Stage – 1:2.

Po zmene strán pálil William Böving spoza šestnástky a brankár Chovan loptu vytesnil na brvno, gólman „belasých“ si neskôr aj s pokusom Pepa Biela, domáci útočník Jaromír Zmrhal však fauloval Kevina Diksa a hostia mali výhodu pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil Wind – 1:3. V 81. minúte pohrozil striedajúci Rasmus Höjlund, ale aj s prispením Chovana lopta neskončila v bránke.

Hlasy

• zdroj: RTVS

Vladimír Weiss st. (tréner ŠK Slovan Bratislava): „V prvom polčase sme hrali výborne, ale škoda gólov. Dostávame lacné totiž góly. Druhý polčas sa prejavila kvalita súpera, gól z penalty nás položil. Družstvo musím pochváliť za výkon, ale na takého súpera sme ešte nedorástli. Budeme sa snažiť získať nejaké body v Grécku a potom zdolať Lincoln. A potom uvidíme, ako ďalej,“