Slovan doma porazil Lincoln Red Imps a v Európskej konferenčnej lige si pripísal prvú výhru (foto)

FUTBAL EKL: Bratislava - Gibraltár
Jaromír Zmrhal z ŠK Slovan Bratislava (vľavo) počas futbalového zápasu 3. kola v skupinovej fáze F Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 medzi ŠK Slovan Bratislava (Slovensko) - Lincoln Red Imps FC (Gibraltár). Bratislava, 21. október 2021. Foto: SITA/Jana Birošová
  • aktualizované 21. októbra 23:23

Futbalisti Slovana Bratislava si v treťom vystúpení v skupinovej časti Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 pripísali prvý triumf, vo štvrtok večer si v domácom prostredí poradili s tímom Lincoln Red Imps z Gibraltáru a zdolali ho 2:0 (0:0).

V tabuľke F-skupiny sú „belasí“ naďalej tretí, na svojom konte majú štyri body. Na čele je sedembodový grécky klub PAOK Solún, ktorý vo štvrtok zvíťazil na pôde dánskeho družstva FC Kodaň 2:1.

Dáni sú so šiestimi bodmi na druhej priečke. Lincoln Red Imps je bez bodu na poslednej 4. priečke.

Slovan mal prevahu

Zverenci trénera Vladimíra Weissa st. mali počas väčšej časti štvrtkového duelu prevahu. Hneď v úvode stretnutia nepremenil sľubnú príležitosť Samuel Mráz a v prvom polčase sa do streleckej listiny nezapísal ani jeden z neho spoluhráčov.

Po zmene strán hneď v prvej minúte zužitkoval krídelník Andre Green prihrávku od Jurija Medveděva a poistku pridal v 84. minúte útočník Ezekiel Henty.

„Belasí“ vo štvrtok na dva góly premenili päť striel na bránku, hostia neskórovali z jediného pokusu na bránku Adriána Chovana.

Odveta bude onedlho

„Bol to náročný zápas. Vstúpili sme do zápasu dobre a mali aj šance, ale gól sme nedali. Šance mal aj súper. Do druhého polčasu sme mali dobrý vstup a po góle to už šlo dobre. Opadla z nás ťažoba a dotiahli sme to do úspešného konca. Dali sme dva góly a verím, že sme potešili fanúšikov,“ povedal po súboji brankár Chovan do mikrofónu RTVS, hlavný kouč Weiss zhodnotil: „Dosiahli sme vydreté víťazstvo, lebo vieme a musíme hrať lepšie. S výkonom spokojný nie som, s bodmi áno. Body sú dôležité. Hráčom nič vyčítať nebudem, ale ukážeme si, čo by sa dalo robiť lepšie. V koncovke musíme byť efektívnejší“

Slovan sa v ďalšom súboji skupinovej časti EKL predstaví vo štvrtok 4. novembra na pôde svojho štvrtkového súpera, potom ho čakajú ešte súboje doma proti PAOK-u Solún a v Dánsku na štadióne FC Kodaň.

Európska konferenčná liga

• F-skupina

ŠK Slovan Bratislava – Lincoln Red Imps 2:0 (0:0)

• Národný futbalový štadión (Bratislava)

46. Green – 1:0

84. Henty – 2:0

Žlté karty: 3 – 1

54. Henty, 56. Božikov, 90.+4 Dražić – 45.+1 Toscano

strely celkovo (na bránu): 17:6 (5:1), rohové kopy: 3:2, ofsajdy: 2:1, držanie lopty (v %): 61 – 39, rozhodcovia: Vilhjalmur Thorarinsson – Gylfi Mar Sigurdsson, Birkir Sigurdarson (všetci Isl.)

Slovan: Chovan – Zmrhal, Božikov, Kashia, Medveděv (90.+2 Hrnčár) – Green (67. Dražić), Agbo, Kankava, Čavrić (74. Rabiu) – Henty (90.+2 Lichý), Mráz (67. Da Silva)
Lincoln Red Imps: Coleing – Toscano, Bernardo Lopes, R. Chipolina, Wiseman (51. Sergeant) – Rosa, Torrilla (71. Aňón), Yahaya – Carralero (82. Ronan), Kike Gómez (82. Casciaro), Britto (71. J. Chipolina)

FC Kodaň (Dán.) – PAOK Solún (Gréc.) 1:2 (0:2)
Góly: 80. Biel – 19. Sidcley, 38. Živkovič, ČK: 9. Grabara (Kodaň)

1. PAOK Solún 3 2 1 0 5:2 7
2. FC Kodaň 3 2 0 1 7:4 6
3. Slovan 3 1 1 1 4:4 4
4. Lincoln 3 0 0 3 1:7 0

Viac k osobe Adrián ChovanAndre GreenEzekiel HentyVladimír Weiss st.