Futbal: Slovensko remizovalo so Švédskom, dvojgólové manko zmazal Strelec (video+foto)

FUTBAL LN: Slovensko - Švédsko
Sprava: David Strelec zo Slovenska a Isak Hien zo Švédska počas futbalového zápasu 1. skupiny C-divízie Ligy národov 2024/2025 medzi Slovensko - Švédsko. Bratislava, 11. október 2024. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 11. októbra 23:09

Slovenskí futbalisti vo svojom treťom zápase v C-divízii Ligy národov remizovali so Švédmi 2:2. V súboji po dvoch dueloch stopercentných tímov išli „tri korunky“ do vedenia 2:0, ale hrdinom na domácej strane sa stal Dávid Strelec, ktorý najprv na konci prvého polčasu strelil kontaktný gól a v 72. minúte vyrovnal. Aj po siedmom vzájomnom zápase v ére samostatnosti tak platí, že Slováci nemajú na konte víťazstvo nad týmto severským súperom.

Oba tímy majú po piatkovom dueli na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave v tabuľke 7 bodov. Zverenci trénera Francesca Calzonu v septembri v úvodných dvoch dueloch najprv zvíťazili v Taline nad Estónskom (1:0) a potom aj v Košiciach nad Azerbajdžanom (2:0). „Tri korunky“ mali pred zápasom proti Slovákom skóre 6:1 – v Baku triumfovali 3:1 a doma v Solne nad Estóncami 3:0.

Ďalší zápas odohrajú Slováci v pondelok 14. októbra v Baku proti domácemu Azerbajdžanu, úvodný výkop je na programe o 18.00 SELČ. V novembri čaká na slovenský tím duel vo Švédsku a doma proti Estónsku. Víťaz skupiny si zaistí priamy postup do B-divízie, tím zo 4. priečky zostúpi do D-divízie alebo absolvuje baráž. Šancu postúpiť nahor získa aj druhý tím, ktorý nastúpi v play-off proti jednému z tretích výberov v skupinách B-divízie.

Liga národov (C-divízia)

• Bratislava

Slovensko – Švédsko 2:2 (1:2)

• Národný futbalový štadión

25. min. – 0:1 Y. Ayari
32. min. – 0:2 K. Sema
45. min. – 1:2 D. Strelec
72. min. – 2:2 D. Strelec

Žlté karty:
18. D. Vavro, 51. T. Suslov, 61. O. Duda, 90.+3 N. Gyömbér – 40. A. Douglas, 61. J. Karlström

strely celkovo (na bránu): 11:18 (5:8), rohové kopy: 5:6, ofsajdy: 4:2, držanie lopty (v %): 51 – 49, rozhodcovia: Maurizio Mariani – Daniele Bindoni, Alberto Tegoni (všetci Tal.), 15 381 divákov

Slovensko: Rodák – Pekarík (90. Gyömbér), Vavro, Škriniar, Hancko – Duda (75. Bero), Lobotka, Bénes – Suslov (90. D. Ďuriš), Strelec (80.Boženík), Haraslín (90. Tupta)
Švédsko: Johansson – Douglas (62. Lindelof), Hien, Gudmundsson – Eliasson (90.+2 Krafth), Ayari (62 H. Larsson), Karlström, Salétros, Sema – Gyökeres, Kulusevski

• zdroj: TV Sport 1

Francesco Calzona (tréner SR): „Som spokojný. Prvý 30 minút sme nehrali tak ako sme chceli proti silnému súperovi, ktorému sme veľa dovolili. Potom sme hrali pred polčasom to, čo sme chceli a líniu sme vysoko vytláčali. V druhom polčase sme nezačali dobre, ale potom mužstvo hralo s obrovským nasadením a srdcom, boli tam výborné fázy. Urobili sme to, čo sme chceli a ja som hrdý na to, čo sme ukázali. Dôležitý bol gól v závere prvého polčasu. Bol to výsledok našej zlepšenej hry v závere polčasu.“