Grécko zvíťazilo vo Wembley nad Anglickom, domácemu trénerovi nevyšli experimenty (video+foto)

Anglicko Grécko
Grécky hráč Vangelis Pavlidis (hore) sa teší so spoluhráčmi po strelení druhého gólu svojho tímu počas zápasu s Anglickom vo štvrtok 10. októbra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ambície anglických futbalistov vybojovať si v tejto edícii Ligy národov návrat do najvyššej kategórie dostali nečakanú trhlinu.

„Albión“ v dueli B-divízie prehral doma s Gréckom 1:2, čo uštedrilo tvrdú ranu nádejám dočasného kouča Leeho Carsleyho stať sa natrvalo trénerom anglickej reprezentácie.

Bez kapitána

Carsley vyskladal na duel zostavu bez kapitána a ostrostrelca Harryho Kanea.

Aj bez hviezdy Bayernu Mníchov vyzerala základná jedenástka Anglicka na papieri pôsobivo, no na ihrisku to vyznelo úplne ináč.

„Pri hráčoch, akých máme, musíme byť občas odvážni so systémami a byť kreatívni. Myslel som si, že je dôležité vyskúšať niečo iné,“ obhajoval Carsley svoju taktiku.

Rozprávkový záver

Na štadióne vo Wembley strelil úvodný gól hostí v 49. minúte Vangelis Pavlidis.

Jude Bellingham vyrovnal v 87. minúte, lenže Pavlidis využil v nadstavenom čase nedbalejšie bránenie a „uchmatol“ cenné víťazstvo pre Grékov, ktorí majú v 2. skupine B-divízie plný počet deväť bodov a trojbodový náskok pred Angličanmi.

Výhru venovali zosnulému reprezentantovi

Hráči Grécka, ktorým v priebehu stretnutia neuznali tri góly, oslávili jedno zo svojich najslávnejších víťazstiev tým, že sa zhromaždili vedľa seba a držali dres Georgea Baldocka s číslom dva.

Obrancu Panathinaikosu Atény našli mŕtveho vo svojom dome v gréckej metropole. Baldock odohral za Grécko 12 zápasov.

Pred zápasom vo Wembley si ho prítomní uctili minútou ticha, pričom hráči mali na rukách čierne pásky. „Dali sme za neho všetko,“ povedal Pavlidis na počesť Baldocka, ktorého označil za „výnimočného človeka“.