Člen poslaneckého klubu hnutie Slovensko Gábor Grendel pripustil, že vzťahy medzi opozičnými politickými stranami nie sú dobré. V rozhovore pre agentúru SITA zároveň položil otázku, že čo sa chce urobiť po najbližších parlamentných voľbách?
Viliam Karas: Slovensko potrebuje stabilitu, rozumné reformy a návrat k hodnotám - ROZHOVOR
„A keď niekto povie v diskusnej relácii, že s Matovičom nie, s Hnutím Slovensko, možno áno, ak si ho upracú, tak podľa mňa treba byť poctivý a konsekventný a pýtať sa ďalej, že čo to presne znamená. Znamená to, že ak Igor Matovič bude mať najviac preferenčných krúžkov a logicky bude adeptom na nejakého člena vo vláde a bude na tom hnutie trvať, tak radšej pôjdete s Hlasom-SD. Proste pýtajme sa ďalej, že ako vážne myslia tieto výhrady. To je jedna vec. A druhá vec, tak povedzme si, aké možné sú scenáre vzniku novej vlády po najbližších voľbách,“ povedal Grendel.
Už to nie je koalícia troch strán a bude ju ovládať Huliak, tvrdí Gröhling - ROZHOVOR
Po tomto volebnom období štvrtej vlády Roberta Fica podľa Grendela ľudia chcú návrat k demokratickému právnemu štátu. Treba napríklad obnoviť Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorý dosiahol historicky najlepšie výsledky v boji proti korupcii.
„Obnoviť by sa mala Národná kriminálna agentúra (NAKA), ktorá v minulom volebnom období, vďaka tomu, že mala rozviazané ruky, dosiahla spolu s UŠP najlepšie historické výsledky v boji proti korupcii, zároveň sa vráti Trestný zákon do pôvodnej podoby, ktorý nebude amnestovať skorumpovaných zlodejov tak, ako to urobila táto vláda. Dajú sa tieto veci urobiť zo stranou Hlas? Ja som presvedčený o tom, že nie. Že nikto z Hlasu nedovolí, aby bola obnovená špeciálna prokuratúra, aby sa vrátili tí vyšetrovatelia. Veď Matúš Šutaj Eštok ich odpratal,“ skonštatoval Grendel.
V rozhovore Gábor Grendel hovoril aj:
- o dôsledkoch zrušenia NAKA a ÚŠP
- o prípadných scenároch po voľbách
- o problémoch vo vládnej koalícii a dôsledkoch na prácu parlamentu
- o mediálnej blokáde Hnutia Slovensko
- o tom či má Slovensko rokovať s americkým prezidentom Donaldom Trumpom samostatne alebo v rámci Európskej únie
Rozhovory zo štúdia SITA si môžete vypočuť aj na —> Spotify