Haaland sa dočkal 100. gólu vo farbách Manchestru City. Proti oslabenému Arsenalu však remízu zachraňoval netradičný strelec

Erling Haaland
Nórsky futbalista Erling Haaland z Manchestru City v akcii počas zápasu anglickej Premier League. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Len sekundy chýbali k tomu, aby sa prerušila séria 47 domácich víťazstiev Manchester City, ktorá sa datuje od novembra 2022. Londýnsky Arsenal bol zasa sekundy od prvého víťazstva na trávniku „The Citizens“ od roku 2015.

Túžba a oheň

V súboji úradujúceho šampióna s vicemajstrom z posledných dvoch rokov Manchester City zachránil remízu proti Arsenalu (2:2) gólom Johna Stonesa z ôsmej minúty nadstaveného času.

„Stále máme v sebe túžbu a oheň, čo nás posúva dopredu,“ vravel tréner ManCity Pep Guardiola. Arsenal ešte v prvom polčase reagoval dvoma gólmi na úvodný zásah Nóra Erlinga Haalanda, ktorý bol jeho desiaty v sezóne a jubilejný stý v 105. zápase vo farbách Manchestru City.

Oba góly Arsenalu strelili obrancovia. Na 1:1 vyrovnal utešenou strelou spoza šestnástky Talian Riccardo Calafiori a hostí z Londýna dostal do vedenia hlavičkou Brazílčan Gabriel v nadstavenom čase prvého polčasu.

Mal pomôcť Haalandovi

V druhom polčase mali domáci drvivú prevahu s držaním lopty na úrovni 78 percent.

Citizens mali 11 striel na bránku a osem rohových kopov, ale vyrovnania sa dočkali až v čase 98. minúte v podaní Johna Stonesa, ktorý sa objavil na trávniku v 78. minúte ako náhrada za Kyla Walkera. Zblízka dokopol do bránky odrazenú loptu po strele Matea Kovačiča.

Arsenal hral celý druhý polčas bez belgického útočníka Leandra Trossarda, ktorý v nadstavenom čase prvého dejstva videl dve žlté a tým aj červenú kartu.

„Tréner Guardiola ma poslal na ihrisku, aby som podporil Haalanda v útoku, aby sme pri centrovaných loptách vyhrali viac súbojov. Počas viacerých rokov sme sa v tíme naučili byť súdržní, pomáhať si navzájom a byť pripravení na akúkoľvek situáciu, ktorá nastane na ihrisku,“ vyhlásil Stones.

Víťazstvo im pretieklo pomedzi prsty

„Je to v podstate zázrak, že sme na Etihad Stadium odohrali 56 minút o jednému muža menej a je neuveriteľné, čo sa nám podarilo. Mám pocit, že v tejto sezóne Premier League odohráme 100 zápasov a ani raz ich nedokončíme všetci jedenásti na ihrisku. Raz to bude s desiatimi proti jedenástim, potom desiati proti desiatim a možno aj deviati proti desiatim,“ zafilozofoval si tréner Arsenalu Mikel Arteta.

Moji hráči boli po skončení zápasu v šatni ako vypitvaní, priblížil Španiel. „Veľmi dobre si uvedomovali, ako im víťazstvo pretieklo pomedzi prsty Na druhej strane si tiež uvedomujeme, že ako mužstvo sme urobili veľký krok dopredu,“ dodal Arteta.

Manchester City si v poslednej chvíli udržal neporaziteľnosť v novom ročníku Premier League, ale prišiel o prvé dva body v súťažnom ročníku. Na čele tabuľky má náskok jedného bodu pred FC Liverpool a Aston Villou. Arsenal na štvrtej priečke zaostáva o 2 body.