Heger považuje neúčasť slovenských dilplomatov na rokovaniach Matoviča za neadekvátnu

Prezidentka Čaputová vymenovala novú vládu SR
Zľava: Predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií SR Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Neúčasť slovenských diplomatov na rokovaniach vicepremiéra Igora Matoviča v Budapešti nebola adekvátna. V nedeľňajšej relácii televízie Markíza Na telo to povedal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). Zástupcovia slovenskej ambasády by mali byť podľa neho na takýchto stretnutiach vždy prítomní. Považuje to za úplný štandard.

Spochybnená dôvera

Dostal však informáciu od Igora Matoviča (OĽaNO), že bola spochybnená dôvera a treba to preveriť. Doplnil, že Matovič berie misiu s ruskou vakcínou Sputnik V osobne, pretože ju rozbehol a chce ju doviesť do úspešného konca.

„Ja takúto obavu nemám momentálne, ale dostal som informáciu od Igora Matoviča, a preto si ju preverím,“ reagoval na otázku, či má obavu, že Slovensko má nedôveryhodnú ambasádu v Maďarsku.

Duely nebudú

V relácii tiež povedal, že ako predseda vlády zatiaľ nebude chodiť do televíznych duelov s predstaviteľmi opozície. Povedal, že si nechal poradiť od ľudí z oblasti komunikácie.

Chcel by pokračovať v tradícii, ktorú vytvorili bývalí premiéri Robert Fico (Smer-SD) či Peter Pellegrini (Hlas-SD). Podotkol, že voliči ho už v dueloch videli.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor Matovič