Hladký triumf Dobrých anjelov v lotyšskej Rige

Bez názvu
Zľava: Slávka Bučáková z Ružomberka, Zuzana Žirková z Košíc a Adriana Grešnerová z Ružomberka v zápase Dobrí anjeli Košice - MBK Ružomberok 5. kola basketbalovej extraligy žien Foto: SITA/Ivan Fleischer

RIGA 10. novembra (WEBNOVINY) – Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice zvíťazili vo svojom treťom vystúpení v novom ročníku ženskej Euroligy nad lotyšským tímom TTS Riga 77:60 (43:28). Košičanky si v A-skupine pripísali druhé víťazstvo a v neúplnej tabuľke im patrí líderská pozícia. Lotyškám sú s troma prehrami na poslednej šiestej priečke.

Zverenkyne trénera Štefana Sviteka sa v Rige prezentovali výborným výkonom a od úvodných minút vzali vývoj zápasu do svojich rúk. Košičanky si rýchlo utvorili dvojciferný náskok a počas celého stretnutia dovolili domácim hráčkam priblížiť sa maximálne na rozdiel 5 bodov. Skvelá bola v hosťujúcom tíme najmä krídelníčka Charde Houstonová, ktorá zaťažila konto súperiek 27 bodmi. Štvrtý euroligový súboj čaká na Košičanky v stredu 17. novembra, keď od 18.00 h na domácej palubovke privítajú maďarský tím Pécs 2010.

Európska liga žien – A-skupina:

TTT Riga – Dobrí anjeli Košice 60:77 (19:29, 9:14, 17:14, 15:20)

Zostava a body Košíc: Houstonová 27, Dupreeová 17, Žirková 16, Jalčová 6, Hricková 4 (Kupčíková 7, Musovičová 0, Lawlessová 0, Jurčenková 0)

Najviac bodov Rigy: Karklinová 17, Zellousová 17, Butlerová 10, Hollingsworthová 9

TH: 23/22 – 13/10, trojky: 4 – 3, fauly: 15 – 20, rozhodovali: Saros (Fín.), Hesters (Bel.) a Ellis (Angl.), 700 divákov

Košičanky sa od úvodu zahryzli do súpera a vďaka vysokej úspešnosti streľby v 4. min viedli v Rige 11:0. Až potom Holligsworthová z trestných hodov znížila na 2:11. Z košického tímu chytila výbornú streleckú formu najmä krídelníčka Houstonová, ktorá už v úvodnej desaťminútovke zaťažila konto lotyšských súperiek 13 bodmi. Vďaka trojke Žirkovej súbežne s klaksónom viedli hosťujúce hráčky po I. štvrtine 29:19. V 17. min po skvelej kombinácii zvyšovala úplne voľná Houstonová náskok Dobrých anjelok na 39:25 a do kabín išli hostky za veľmi povzbudivého stavu 43:28.

Do tretej štvrtiny nastúpili Lotyšky osembodovou šnúrou a v 25. min Butlerová dokonca znížila na rozdiel piatich bodov (40:45). Potom však zverenky trénera Sviteka opäť prepli na vyšší stupeň a po tretej štvrtine viedli o 12 bodov (57:45). Záverečné dejstvo už na hladkom a zaslúženom víťazstve košického tímu nič nezmenilo. Slovenské šampiónky v závere navýšili svoje vedenie na konečný 17-bodový rozdiel.

Hlas:

Daniel Jendrichovský (generálny manažér Dobrých anjelov Košice): „Od prvej sekundy sme išli za tým, po čo sme sem prišli. Najmä prvé tri minúty sme zvládli excelentne v obrane i v útoku. Vytvorili sme si 11-bodový náskok, čo určilo celkový vývoj tohto stretnutia. Mrzia nás iba dva výpadky, hlavne na začiatku tretej štvrtiny, keď sme svojou nekoncentrovanosťou dovolili súperovi znížiť na rozdiel piatich bodov. Napokon sme dokázali, že máme kvalitnejšie družstvo ako Riga a zaslúžene sme zvíťazili.“