Hlasujte v ankete: Prečo Fico tají kompletnú kandidátku do parlamentných volieb?

Robert Fico
Robert Fico Foto: SITA/Branislav Bibel.

Robert Fico v stredu minulý týždeň na tlačovej konferencii informoval, že úplný zoznam mien na volebnej kandidátke Smeru-SD sa verejnosť dozvie veľmi rýchlo, možno už v priebehu niekoľko hodín.

Ubehlo už niekoľko dní a kandidátka je oficiálne odovzdaná. Ale s výnimkou prvých 10 až 15 mien stále nie je jasné, kto doplnil zvyšné pozície po číslo 150.

Keďže Fico tvrdil, že v porovnaní s predchádzajúcimi voľbami prešla kandidátka značnými zmenami a k tomu sa do popredia pretláča Pellegriniho krídlo, tajnostkárstvo predsedu vyvoláva množstvo otázok.

Prečo Fico stále nezverejnil celú kandidátku?

Táto anketa už bola ukončená
63%
17%
20%

Dostali miesto na kandidátke Ficove stálice ako Ľubomír Vážny, Igor Choma a im podobní? Ako zmenilo Smerácku kandidátku video Počiatka o manipulovaní s emisiami, zásah NAKA v štátnej lotériovej spoločnosti Tipos či nedávno zverejnené informácie o výbere cestného mýta? Presadilo sa výraznejšie nové krídlo na čele s Pellegrinim a Sakovou?

Na žiadnu z týchto otázok zatiaľ nepoznáme odpoveď. Smer najnovšie vyhlásil, že kompletnú kandidátku zverejní až po definitívnej registrácii Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán, ktorá to pravdepodobne stihne do konca týždňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD