Hokej (Nemecký pohár): Slovensko deklasovalo Rakúsko 7:1, najviac gólov padlo v prvej tretine

Samuel Hlavaj
Brankár Samuel Hlavaj v drese slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 9. novembra 14:55

Slovenskí hokejisti vo svojom úvodnom zápase na Nemeckom pohári triumfovali nad Rakúskom hladko 7:1, keď už po pätnástich minútach viedli 4:0.

Zverencom trénera Craiga Ramsayho sa tak podarilo vyhnúť situácii spred roka, keďže Slováci vlani na rovnakom turnaji v Krefelde vo svojom úvodnom zápase sezóny podľahli Rakúšanom 2:3 po predĺžení. Najlepšími hráčmi duelu vo Fanatec Arene boli Vinzenz Rohrer a dvojgólový Jozef Baláž.

V jubilejnom 40. vzájomnom zápase dosiahli Slováci 32. víťazstvo, okrem toho sa zrodili aj dve remízy a 6 triumfov Rakúšanov. V minulej sezóne si obaja súperi zmerali sily trikrát a v dvoch prípadoch sa z úspechu tešili hokejisti Rakúska. Ďalšími súpermi Slovákov v Landshute budú Dáni (sobota 11. november / 11.00) a domáci reprezentanti (nedeľa 12. november / 14.30).

Vylúčenia:
7:20 B. Baumgartner – 2 min. (vrazenie na mantinel)
8:32 S. Hain – 2 min. (držanie)
26:30 M. Beňo – 2 min. (krosček)
28:19 V. Rohrer – 2 min. (seknutie)
32:36 N. Würschel – 2 min. (nedovolené bránenie)
39:17 S. Takáč – 2 min. (vrazenie na mantinel)

vylúčenia: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Ch. Schadewaldt, G. Schukies D. Menz, T. Schwenk

Rakúsko: Madlener (21. S. Müller) – Unterwerger, Maier, Wolf, Würschel, Zundel, Wimmer, Schnetzer, Kirschschalger – Achermann, Zwerger, Feldner – Baumgartner, P. Huber, M. Huber – Reberning, Harnisch, Rohrer – Antonitsch, Maxa, Neubauer
Slovensko: Hlavaj Gajdoš, Čerešňák, Ivan, Bučko, Beňo, Golian, Korenčik, Hain Takáč, Cingel, Faško-Rudáš Okuliar, M. Roman, Hrehorčák Minárik, Baláž, Paulovič Kusko, Šiška, Kukuča

Celá úvodná tretina patrila slovenskému tímu, ktorý šiel do vedenia presilovkovým gólom Samuela Takáča z 8. minúty. Po ňom v rýchlom slede skórovali ešte Jozef Baláž, Oliver Okuliar a opäť Baláž. Tretí a štvrtý gól tímu SR delilo v 15. minúte iba 20 sekúnd.

„Prvá tretina na vydarila. Začali sme dobre a dobre sme napádali. Rakúšanov sme prakticky do ničoho nepustili a náš náskok je zaslúžený. Musíme však ďalej hrať to isté – rýchlo a dopredu. Nie je dôvod, aby sme poľavili,“ komentoval Takáč po prvej tretine v prenose JOJ Šport.

V prostrednej tretine síce za Rakúšanov skorigoval Nico Feldner, no neskôr v početnej výhode upravil Lukáš Cingel na 5:1 a už o sedemnásť sekúnd neskôr pridal šiesty slovenský gól Okuliar. „Súper nemal po prvej tretine čo stratiť, preto sme čakali, že zvýšia agresivitu a aktivitu. Myslím si, že stále to máme vo svojich rukách,“ komentoval po druhej dvadsaťminútovke obranca Michal Ivan.

Výborný vstup do sezóny spečatil gólom v tretej tretine Martin Faško-Rudáš.

Slováci dosiahli najvyšší triumf za ostatný rok, predtým naposledy na MS 2022 zdolali Dánov zhodne 7:1. „Sme spokojní, že sme zvíťazili vysoko 7:1. Potešili ma moje dva góly, ale viac teší viťúzstvo a výkon, ktorý som predviedol,“ povedal po súboji dvojgólový útočník Oliver Okuliar.

„Som spokojný s väčšinou zápasu, ale stále je dosť vecí, z ktorých sa môžeme učiť. Teší má, čo dnes chlapci predviedli,“ zhodnotil tréner Ramsay podľa JOJ Šport a pred víkendom doplnil: „Chceme hrať rýchlo, ukázať náš najlepší výkon a prezentovať sa našim štýlom hry.“