Hokejové To fakt?: Kanaďania sú najčastejší súper Slovákov vo štvrťfinále a bilancia je vyrovnaná

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MS v hokeji 2024: USA - Slovensko
Radosť hráčov Slovenska po triumfe nad USA 5:4 po predĺžení v zápase základnej B-skupiny na MS v hokeji 2024. Ostrava (Ostravar Aréna), 13. máj 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa od zavedenia štvrťfinále v roku 2000 predstavia v tejto fáze majstrovstiev sveta po trinásty raz. Pri uplynulých dvanástich účastiach vo štvrťfinále sa Slováci až šesťkrát stretli so zámorskými súpermi – Kanaďanmi alebo Američanmi.

Slovensko vs. Kanada 2:2

Najčastejším súperom slovenských výberov vo štvrťfinále MS je bezkonkurenčne Kanada. Slováci nastúpia proti „javorovým listom“ v boji o postup do semifinále už po piaty raz, pričom doterajšia štvrťfinálová bilancia na MS je momentálne vyrovnaná – 2:2.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Slováci vyradili Kanaďanov v pamätnej štvrťfinálovej bitke (3:2) počas cesty za historickým zlatom na MS 2002 aj o desať rokov neskôr (4:3). Naopak, Kanaďania boli úspešnejší v rokoch 2005 a 2006, keď triumfovali 5:4, resp. 4:1.

Ďalší súperi Slovenska vo štvrťfinále

Vo štvrťfinále sa v minulosti Slováci stretli dvakrát aj s ďalším tímom spoza Atlantiku – výberom Spojených štátov amerických.

>>> Slovensko na MS v hokeji 2024

V roku 2000 slovenské mužstvo zvíťazilo 4:1 a zaznamenalo vtedy premiérový postup do semifinále MS, ktorý nakoniec korunovalo ziskom striebra. Pred tromi rokmi zasa Američania zahatali Slovákom cestu do semifinále, keď triumfovali 6:1.

Dvakrát sa Slováci vo štvrťfinále stretli aj so Švajčiarmi a Fínmi, raz nastúpili proti Čechom a Švédom. Celkovo zatiaľ slovenské tímy pretavili dvanásť štvrťfinálových účastí na päť postupov do semifinále.

>>> Rubrika To fakt?

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia