Hokejové To Fakt?: Nemecký komplex trvá už roky, Slováci ho nezlomili ani v Ostrave

Tento článok pre vás načítala AI.

Bilancia slovenských hokejistov proti Nemecku na svetových šampionátoch vyzerá hrozivo, na tomto fóre sme tohto súpera naposledy zdolali 6. mája 2013 v Helsinkách, kde sme zvíťazili 3:2.

V Hartwall Arene vtedy zverenci trénera Vladimíra Vůjtka otáčali výsledok. Úvodný gól duelu v piatej minúte strelil Michael Wolf. Vyrovnať sa v 34. minúte podarilo Máriovi Bližňákovi, ale v 44. minúte inkasoval opäť brankár Rastislav Staňa – prekonal ho Marcus Kink. O víťazný obrat sa dvomi gólmi postaral Tomáš Záborský, presadil sa v 46. a 53. minúte.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Na svetovom šampionáte v roku 2022 sme Nemcom v základnej A-skupine podľahli 1:2. Jediný slovenský gól v Helsinki Ice Hall strelil Kristián Pospíšil.

V roku 2019, kedy sa MS v hokeji konali v Bratislave a Košiciach, sme s Nemcami v Stell Arene prehrali 2:3. Skóre v 24. minúte otvoril Marc Michaelis, dvomi gólmi v presilovke v priebehu 85 sekúnd otočili výsledok Andrej Sekera s Liborom Hudáčkom, ale obrat sa v závere podaril aj súperovi – v čase 58:08 skóroval Markus Eisenschmid a 27 sekúnd pred koncom tretej tretiny brankára Marka Čiliaka prekonal aj Leon Draisaitl.

V roku 2017 v kolínskej Lanxess Arene sa opäť zrodil tesné výsledok a zverenci trénera Zdena Cígera prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch. Po góloch Tomáša Matouška 10. minúte, a Libora Hudáčka v 22. minúte, viedli naši hokejisti 2:0. Súper vyrovnal v priebehu 27 sekúnd – v čase 36:11 využil Patrick Reimer presilovú hru a potom brankára Júliusa Hudáčka prekonal Yasin Ehliz. V nájazdovej lotérii skóroval iba Dominik Kahun, zo Slovákov sa nepresadili Tomáš Hrnka, Mário Bližňák a Michel Miklík. V roku 2016 v ruskom Petrohrade síce úvodný gól v 9. minúte strelil Peter Cehlárik, ale potom už sieť rozvlnili iba Nemci a zvíťazili hladko 5:1.

Od roku 1993 bol piatkový ostravský zápas už 77. vzájomný súboj týchto tímov a zrodil sa nemecký 34. triumf, okrem toho sa zrodila aj jedna remíza a 42-krát sa z víťazstva tešila slovenská reprezentácia.