Honzek naďalej hviezdi v príprave, strelil gól po Pospíšilovej príhravke. V jeho hre je veľa dobrých znamení, chváli ho tréner (video+foto)

Samuel Honzek
Samuel Honzek (42) z Calgary Flames sa dostáva k puku pred Noahom Philpom (48) z Edmontonu Oilers počas prvej tretiny predsezónneho zápasu hokejovej NHL v Edmontone v pondelok 23. septembra 2024. Foto: Archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský útočník v službách Calgary Flames Samuel Honzek pokračuje vo výborných výkonoch v prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL.

Po piatich asistenciách si v súboji proti Vancouveru pripísal gól a so šiestimi bodmi je vôbec najproduktívnejší zo všetkých hokejistov v predsezónnych kempoch NHL. Hráči Calgary po troch víťazstvách v príprave napokon štvrté nepridali a podľahli Vancouveru 3:4 po predĺžení.

Honzekov gól padol v 51. minúte a zrodil sa zo slovenskej spolupráce s Martinom Pospíšilom. Center prvého útoku Calgary adresoval mladšiemu krajanovi skvelú prihrávku do predbránkového priestoru cez dvoch brániacich hráčov Vancouveru a Honzekovi len stačilo nastaviť hokejku, aby usmernil puk za českého brankára Jiřího Pateru.

Týmto gólom Calgary vyrovnalo na 2:2, neskôr strelilo aj tretí gól, ale Flames nedotiahli zápas do víťazného konca. Po nešťastnom vylúčení Pospíšila za vyhodenie puku ponad plexisklo hokejisti Canucks v presilovke 15 sekúnd pred koncom vyrovnali a v predĺžení strelili víťazný gól. Druhýkrát v zápase sa presadil Jake DeBrusk.

Vie, v čom sa má zlepšiť

„Martin ma výborne našiel pred bránkou. Využil som svoju rýchlosť, aby som tam v čase prihrávky došprintoval, Bol to od neho skvelý pas, na takých akciách sa dá stavať,“ opísal 19-ročný Honzek svoj gól na videu na webe Calgary Flames.

Na otázku, v čom sa musí zlepšiť v ďalších zápasoch, 33-bodový kapitán Vancouver Giants vo WHL z minulej sezóny odpovedal: „Musím byť konzistentnejší vo výkonoch, lepší v hre pri mantineli. Chcem sa zlepšovať v každom zápase.“

Pochvala

Honzek má šesť bodov (1+5) a z troch prípravných zápasov a to si nemohol nevšimnúť tréner Calgary Ryan Huska. Najmä keď okrem gólu vystrelil až päťkrát na bránku súpera, najviac spomedzi všetkých hráčov Flames.

„Hrá presne tak, ako sa to očakáva od mladých hráčov. Na ľade je často viditeľný, využíva svoju rýchlosť, snaží sa strieľať a byť aj prvý na forčeku. On práve zažíva pocit, že je schopný robiť veci ešte na vyššej úrovni ako doteraz. Sme veľmi šťastní zo spôsobu, akým sa uberá jeho hra. Je tam veľa dobrých znamení,“ povedal Huska o Honzekovi na webe Sportsnet.ca.

Bod na zápas

Tréner Flames sa vyjadril aj k výkonu Martina Pospíšila, ktorého zámerne skúša ako centra prvého útoku. Predstavil sa vo formácii s Američanom Mattom Coronatom a Kanaďanom Connorom Zarym.

Pospíšil má z dvoch absolvovaných zápasov v príprave na konte dve asistencie. „Chcem zistiť, či dokáže hrať centra bez toho, aby robil chyby. Všetci vieme, že je veľmi rýchly. Je to hráč, proti ktorému nikto nechce nastúpiť. Je dravý a prvý na forčeku a ja chcem, aby sa takto prezentoval aj ako center,“ skonštatoval Huska.