Hviezdny herec z Forresta Gumpa prežíva obrovský smútok, prišiel o jediného syna

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Gary Sinise
Americký herec a režisér Gary Sinise si zahral v legendárnom filme Forrest Gump. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Smutné chvíle prežíva 68-ročný americký herec Gary Sinise, známy ako plukovník Dan z legendárneho filmu Forrest Gump či seriálu CSI New York. Vo Veku 33 rokov zomrel jeho jediný syn McCann Anthony „Mac“ Sinise, ktorý dlhé roky bojoval so zriedkavou rakovinou chrbtice, tzv. chordóm.

Ako informovala TV Joj na svojej stránke Topstar.noviny.sk, so srdcervúcou správou sa podelil na webovej stránke svojej nadácie. Jeho syn Mac spolupracoval nielen s nadáciou, ale hral tiež na bicích nástrojoch v otcovej kapele Lt. Dan Band dokým mu to zdravie dovoľovalo.

Výnimočný hudobník

„Mac sa pripojil k tímu nadácie Garyho Siniseho ako náš asistent manažéra pre vzdelávanie a osvetu. Bol som nadšený z toho, že prišiel, aby mi pomohol s poslaním. Vždy som bol rád, keď sa ku mne pripojil na cestách, a videl som, akú radosť a hrdosť zdieľa s našou misiou,“ uviedol Gary Sinise.

Spomenul tiež jeho hudobné schopnosti, že bol výnimočným bubeníkom a na bicie hral už od svojich deviatich rokov. Obdobie, kedy hral jeho syn v kapele, označil „za skvelé časy, keď otec a syn spolu hrali rock pre vojakov„.

Dvojitá tragédia

V príspevku hovoril herec o dvojitej tragédii, ktorá postihla ich rodinu v lete 2018. Najprv jeho manželke Moire v júni diagnostikovali rakovinu prsníka v 3. štádiu a v auguste zase jeho synovi diagnostikoval chordóm.

Zatiaľ čo Moire pomohla operácia, a následne chemoterapia a ožarovanie, Mac svoj boj s rakovinou prehral. Rodina ho uložila na posledný odpočinok 23. januára.

„Hoci nás bolí srdce, že nám chýba, utešuje nás vedomie, že Mac už nebojuje, a inšpiruje a dojíma nás, ako to zvládol. Bojoval ťažký boj proti rakovine, ktorá sa nedá vyliečiť, ale nikdy sa neprestal snažiť,“napísal herec, ktorý má ešte dve dcéry.

Viac si prečítajte na stránke Topstar.noviny.sk.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať