Izrael bude pokračovať v likvidácii Hamasu a urobí to inou metódou, väčšina ľudí zabitých v palestínskej enkláve sú však ženy a deti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Militanti; Islamský štát; Afganistan
Foto: ilustračné; SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Izraelská armáda v sobotu vyhlásila, že dokončila likvidáciu veliteľskej štruktúry palestínskeho militantného hnutia Hamas v severnom Pásme Gazy. Hovorca izraelských síl Daniel Hagari povedal, že sa teraz sústreďujú na rozloženie Hamasu v centrálnej a južnej časti oblasti.

Tisíce zabitých militantov

Na severe Pásma Gazy podľa neho zabili okolo 8 000 militantov Hamasu. Informuje o tom spravodajský portál CNN, ktorý upozorňuje, že tieto tvrdenia sa nedajú nezávisle overiť.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva pod vedením Hamasu v Pásme Gazy zomrelo od začiatku vojny 7. októbra v dôsledku izraelských vojenských operácií v oblasti viac ako 22 700 ľudí.

Izrael sa chce dôkladne pripraviť

Podľa decembrových dát Úradu OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA) takmer 70% z ľudí zabitých v palestínskej enkláve sú ženy a deti.

Hagari uviedol, že izraelská armáda bude pokračovať v likvidácii Hamasu, ale istý čas to potrvá. „Urobíme to inou metódou, dôkladne a na základe lekcií, ktoré sme sa z doterajších bojov naučili,“ povedal.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel Hagari