Izrael zaplatí krvou za zabitie civilistov v južnom Libanone, vyhlásil líder libanonskej militantnej skupiny Hizballáh

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Libanon
Líder libanonskej militantnej skupiny Hizballáh Hasan Nasralláh. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Líder libanonskej militantnej skupiny Hizballáh v piatok varoval Izrael, že zaplatí krvou za zabitie civilistov v južnom Libanone.

Cena krvi bude krv

Hasan Nasralláh povedal, že ak Izrael rozšíri vojnu, oni majú „obrovský arzenál“ presne navádzaných rakiet, ktoré môžu zasiahnuť všetky časti Izraela až po mesto Ejlat na juhu pri pobreží Červeného mora. Vyjadril sa tak dva dni po tom, čo izraelské nálety na južný Libanon zabili desať civilistov. Bol to najsmrteľnejší deň za viac ako štyri mesiace cezhraničnej výmeny paľby medzi izraelskými silami a militantmi.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

„Naši nepriatelia a priatelia uvidia, že cena krvi bude krv,“ povedal Nasralláh. Dodal, že štvrtkový útok na severoizraelské mesto Kirjat Šmona bola len počiatočná reakcia za zabitie civilistov v meste Nabatíja a v obci Souaneh. Podrobnosti o tom, ako sa Iránom podporovaný Hizballáh Izraelu pomstí, neuviedol.

Napadnutie izraelských stanovíšť

V čase jeho televízneho prejavu skupina vyhlásila, že jej bojovníci napadli dve izraelské stanovištia popri hranici, pričom použili iránsku raketu Burkan s veľkou hlavicou.

V piatok tiež Libanon podal sťažnosť u Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov pre stredajšie izraelské útoky. Od 7. októbra, keď vypukla terajšia vojna medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas, Libanon predložil Bezpečnostnej rade 13 takýchto sťažností.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Hasan Nasralláh
Firmy a inštitúcie Bezpečnostná rada OSNHamásHizballáh